У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ставка може підвищуватися і далі
Національний банк України вирішив підняти облікову ставку до 6,5% з урахуванням прискореної інфляції на початку 2021 року. НБУ готовий за необхідності підвищувати ставку далі.
Про це заявив в.о. глави НБУ Юрій Гелетій на брифінгу 4 березня, - передає Інформатор .
Він пояснив, що підвищення ставки направлене на поступове повернення інфляції до мети у 5% в умовах відновлення економіки.
За його словами, в січні інфляція прискорилася і перевищила 5 ± 1 п.п., в лютому прискорення продовжилося. Це сталося через те, що споживча інфляція перевищила прогноз, а інфляційні очікування залишилися підвищеними.
«На інфляцію в перші місяці 2021 року впливало подорожчання продуктів харчування і палива, посилення інфляційного тиску з боку країн-торгових партнерів, збереження стійкого внутрішнього споживчого попиту», - зазначив Гелетій. Також на ціни продовжили впливати ефекти від торішнього ослаблення гривні.
В НБУ очікують максимального зростання споживчих цін в середині року,проте в подальшому інфляція сповільниться і повернеться в цільовий діапазон в першому півріччі 2022 року.
Основний ризик залишається незмінним, а саме - посилення карантину в Україні та світі, зниження ділової активності, і споживчого та інвестиційного попиту.
«НБУ готовий далі підвищувати ставку для обмеження фундаментального інфляційного тиску, стабілізації очікувань і приведення інфляції до мети», - підкреслив Гелетій.
Також Інформатор писав, що Національний банк України прогнозує, що перекази трудових мігрантів в Україну у 2021 році зростуть до 13 млрд доларів.Цьому посприяє відновлення економік країн, де працюють трудові мігранти.