НБУ в Києві відкрив касу для операцій з інвестиційними монетами

Операції з інвестиційними монетами України можна буде здійснити в касах Національного банку, що розташовані в Києві за адресою: Контрактова площа, 2а

НБУ, монети, Київ
НБУ, монети, Київ

Національний банк відновив надання послуг з реалізації громадянам інвестиційних монет України; купівлі у громадян інвестиційних монет України; приймання пошкоджених інвестиційних монет України для оцінки. Про це йдеться у повідомленні регулятора від 1 жовтня.

Національний банк відновлює надання послуг з: 

  • реалізації громадянам інвестиційних монет України;
  • купівлі у громадян інвестиційних монет України;
  • приймання пошкоджених інвестиційних монет України для оцінки.

Купівля в населення та реалізація інвестиційних монет здійснюватиметься за закупівельними цінами та цінами продажу інвестиційних монет України, визначеними згідно з порядком розрахунку і встановлення цін на банківські та дорогоцінні метали. Переглянути їх можна на сайті Національного банку. Операції з інвестиційними монетами України можна буде здійснити в касах Національного банку, що розташовані в Києві за адресою: Контрактова площа, 2а. Каси працюватимуть за таким графіком: 

  • понеділок – четвер: з 09.30 до 17.00;
  • п’ятниця: з 09.30 до 15.45;
  • кожен останній робочий день місяця: з 09.30 до 15.45;
  • субота – неділя: неробочі дні.

Під час оголошення повітряної тривоги каси припинятимуть свою роботу, відвідувачі повинні будуть залишити приміщення банку і прямувати до найближчого укриття.

Замість копійки монета шаг

Для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг". Про це НБУ повідомив 2 вересня. 

Національний банк розробив пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, які передбачають: 

  • внесення відповідних змін до статті 32 Закону України "Про Національний банк України";
  • визнання такими, що втратили чинність, двох постанов Президії Верховної Ради України:
    "Про розмінну монету України" від 2 березня 1992 року № 2156-XII;
  • "Про затвердження назви та характерних ознак грошової одиниці України" від 10.12.1991 № 1952-XII;
  • внесення змін до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", до статті 249 Податкового кодексу України з метою синхронізації термінології. Зокрема, пропонується встановити, що: співвідношення між "копійкою" та "шагом" дорівнюватиме 1:1;

Національний банк розроблятиме дизайн та визначатиме порядок введення в обіг "шагів", а також порядок і строки вилучення з обігу "копійок".Розроблені законопроєкти після узгодження з заінтересованими державними органами Національний банк направить для розгляду та схвалення до Верховної Ради України. У разі ухвалення Верховною Радою України відповідних законів, Національний банк зможе перейти до практичного втілення ініціативи – карбування та введення в обіг українських розмінних монет, номінованих у шагах. 

Що буде з копійками

Національний банк не планує спеціально, через зміну назви, вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, та обмінювати їх на шаги. Монети "копійка" та "шаг" перебуватимуть в обігу паралельно. Громадянам не потрібно буде вживати додаткових заходів для обміну копійок на шаги. Це дасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Поступове введення в обіг монет, номінованих у шагах, у межах планового випуску не вплине на інфляцію, оскільки не передбачається збільшення обсягів готівкових грошей в економіці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube