Найсмердючішій квітці у світі терміново потрібна допомога - фото

Квітки Раффлезії прославилися своїм запахом м'яса, що розкладається

Червоний список та квітка
Зникають ліси, в яких вона росте

42 відомих виду рослини Раффлезія знаходяться під загрозою зникнення, оскільки зникають ліси, в яких вона росте. Вчені закликають до дій щодо його порятунку.

Квітки Раффлезії прославилися своїм запахом м'яса, що розкладається, який приваблює м'ясоїдних мух. Але цей рід перебуває під загрозою через руйнування лісових місць проживання в Південно-Східній Азії. Існує 42 види Раффлезії, і дослідники попереджають, що кожен з них знаходиться під загрозою зникнення, пише Тheguardian.

Автор дослідження Доктор Кріс Торогуд з Ботанічного саду Оксфордського університету, сказав, що дослідження "підкреслює, наскільки глобальні зусилля щодо збереження рослин, хоч би якими знаковими вони були, відстають від зусиль зі збереження тварин". Якби Раффлезія була твариною, наприклад, слоном чи китом, весь світ уже перейнявся б її збереженням.

"Нам терміново потрібен спільний міжрегіональний підхід, щоб врятувати деякі з найчудовіших квітів у світі, більшість з яких зараз знаходяться на межі зникнення", - сказав він.

Автор дослідження з квіткою
Автор дослідження з квіткою

До речі, через те, що квіти значною мірою приховані протягом усього свого життєвого циклу, вони погано вивчені і все ще виявляються нові види. Вважається, що багато популяцій налічують лише кілька сотень особин.

"Тривожно те, що нещодавні спостереження показують, що ці рослини знищуються ще до того, як вони стають відомими науці", - пишуть дослідники у статті.

Раффлезія відрізняється не тільки своїми гігантськими розмірами, але і своїм виглядом - вона не має листя, стебел і навіть нормальних коренів. Квітка також не бере участі в процесі фотосинтезу, а натомість отримує їжу та воду з лози, на якій живе, за допомогою довгих і тонких волокон, схожих на клітини гриба. Роками рослина може харчуватися за допомогою цієї лози, поки не випустить бутон, який протягом декількох місяців набухатиме і, зрештою, перетвориться на яскраво-червону квітку з величезними товстими пелюстками. Раффлезія виділяє огидний запах тухлого м'яса, який у поєднанні з її розмірами приваблює мух-запилювачів.

Європейські дослідники вперше виявили ці рослини наприкінці 18 століття. І спостереження за цією квіткою стало метою багатьох експедицій, причому вчених особливо цікавило, як вона пов'язана з лозами джунглів.

Rafflesia bengkuluensis зі своїми зберігачами
Rafflesia bengkuluensis зі своїми зберігачами

Лише один вид (Rafflesia magnifica) внесений до списку зникнення Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), але дослідники хочуть, щоб усі види були додані до Червоного списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення МСОП.

Вчені також хочуть заохочувати екотуризм, щоб місцеві спільноти могли отримати вигоду зі збереження Раффлезії.

"Корінні народи є одними з найкращих зберігачів наших лісів, і програми зі збереження Раффлезії мають набагато більше шансів на успіх, якщо в них братимуть участь місцеві спільноти", - сказала Адріан Тобіас, лісник із Філіппін. "Раффлезія потенційно може стати новим символом охорони природи в азіатських тропіках".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube