Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Родичам полонених варто пам'ятати про режим тиші
Деякі родичі українських військовополонених стають носіями ворожої пропаганди. У цьому немає їхньої провини, адже часто вони стикаються з мовчанням офіційної влади. Виходячи на акції протесту, більшість з них не розуміє, що несе шкоду.
Про це йдеться у матеріалі Юрія Колесникова для Identifier. Процес повернення військовополонених часто перетворюють в акції протесту. Припускається, що саме через це, тільки по 501-му батальйону, із більш ніж двох сотень бійців вдалося повернути менш ніж два десятки. Росія веде війну без правил, саме тому ситуація з полоненими розглядається силами інформаційно-психологічних операцій зс рф гранично цинічно.
"Навіщо росіянам повертати українських полонених, якщо вони є ресурсом? Найпотужніший ресурс, який дозволяє примушувати їх рідних до акцій протесту? Їм просто боляче, їх мучить невідомість. Вони не думають про наслідки. Їм ніхто не пояснює, що обмін полоненими — як робота банків — все відбувається в тиші. Більше кричиш – менше повернеш", - наголосив Колесников.
Він нагадав, що обвинуваченого у державній зраді Віктора Медведчука обміняли на "азовців" тихо. Якби тиша зберігалась довше, повернули б більше.
"Внаслідок створених умов, родичі полонених виходять на протести, створюючи привабливу картинку для пропагандистських російських ресурсів. Ця проблема має вирішуватися системно. І перше, що треба зробити, — ознайомити родичів зі списками на обмін", - зазначив Колесников.
А ще родичам варто пояснити принципи обміну. Хоча трохи, у мінімальних межах, присвятити у процес — це зніме жах невідомості. І постійно надавати повноцінну психологічну допомогу за участю західних волонтерів.
"Наскільки відомо, з початком настання наступу "обмінний фонд" значно покращився", - додав Колесников.
Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко дав зрозуміти, що командирів "Азова", яких вдалося повернути з Туреччини, залучать в подальших бойових діях проти окупантів. Захисники готуються та виконуватимуть завдання, як і всі інші. Про це Півненко сказав у нещодавньому інтерв'ю "УП".
"Денис (Прокопенко на позивний "Редіс"), він же обіймає якусь посаду. Вони обороняли Маріуполь, ще деякі в них були задачі не в складі бригади, а в складі батальйону тактичної групи. Вони готуються і будуть виконувати завдання, як і всі інші", - сказав Півненко.
На уточнювальне запитання, коли приблизно можна побачити участь Прокопенка у бойових діях командувач НГУ відповів: "Залежно від ситуації, яка складається на фронті. Можливо, і протягом місяця. Побачимо, подивимося, життя покаже".
Раніше ми писали, що військовий зі Зміїного зустрівся з родиною після 15 місяців полону. Крім того, РПЦ віддасть Угорщині ще кількох громадян України без погодження з Києвом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.