Найкращі новорічні фільми, від яких неможливо відірватися: від Бена Аффлека до Олі Полякової - відео

Читать на русском

Що подивитися на свята

Читать на русском
Новорічні фільми
ТОП-9 маловідомих, але атмосферних новорічних стрічок для перегляду

Що подивитися на свята

Попри повномасштабну війну, яка вже триває майже два роки та масовані обстріли окупантів, в останні дні року багатьом хочеться хоча б на мить зануритися в магічну новорічну атмосферу. Традиційно, в цьому допомагають приємна компанія, натуральні чи штучні ялинки, яскраві гірлянди, смачна їжа, мелодійна музика і, авжеж, цікаві фільми. Втім обрати декілька цікавих стрічок з тисяч порою не дуже проста задача. Окрім "Сам удома", Гаррі Поттера, Вонки, Грінча та безлічі різдвяно-новорічних фільмів, є можливість відкрити для себе щось нове.

Інформатор-Україна ділиться підбіркою, в яку потрапили маловідомі в нашій країні іноземні стрічки, які є хітами без "строку придатності". Також ми нагадаємо деякі наші фільми, які покажуть цікаві історії, що сталися у свята.

Це чудове життя (США)

У головних ролях: Джеймс Стюарт, Донна Рід, Лайонел Беррімор, Томас Мітчелл, Генрі Треверс, Бьюла Бонді

Майже в кожній країні, де відзначають Різдво та Новий рік є стрічка, яку на свята транслюють на багатьох телекалах, а населення вважає її чи не національним надбанням. У США це фільм "Це чудове життя", режисера Френка Капри, знятий 1946 року з розповіді Філіпа Ван Дорен Стерна "Найбільший подарунок". Стрічка була номінована на п'ять премій "Оскар", у тому числі в категорії "Найкращий фільм".

Для повоєнного депресивного часу сюжет картини був як ніколи на часі. Головний герой, пригнічений невдачами та проблемами з грошима, вирішує під кінець року накласти на себе руки. На допомогу йому з небес поспішає ангел-охоронець, який показує зневіреному чоловікові і батькові світ без нього. Герой, що одумався, вирішує не залишати своїх рідних у горі напередодні свята і вирушає зустрічати свята додому.

При виході картини на екрани вона не мала успіху у публіки, що призвело до банкрутства продюсерської компанії режисера та спаду його кінематографічної кар'єри. Однак пізніше стрічка набула широкої популярності у зв'язку з регулярними показами на американському телебаченні (починаючи з 1970-х років) напередодні Різдва, що згодом стало традицією. 1986 року фільм розфарбували.

 

Різдвяний пиріг (Франція)

У головних ролях: Сабін Азема, Еммануель Беар, Шарлотта Генсбур, Клод Ріш, Франсуаза Фабіан, Крістофер Томпсон

За відгуками критиків - одна з найкращих французьких сімейних святкових трагікомедій. Вона не розповідає про закоханих, або ж стосунки між батьками та дітьми. Сюжет крутиться навколо трьох сестер, у кожної з яких свій багаж проблем. І всі троє нещасливі у коханні.

Старша співає романси в нічному кабаре і вже багато років пов'язана з одруженим чоловіком. Середня - дружина заможного бізнесмена, але її сімейне життя далеко не таке райдужне, як здається. Молодша ганяє Парижем на мотоциклі і знемагає від самотності. Напередодні свят героїням доведеться дізнатися про страшну сімейну таємницю. Але за святковим столом усі проблеми йдуть і хочеться вірити у щастя.

 

200 цигарок (США)

У головних ролях: Кейт Гадсон, Пол Радд, Бен Аффлек, Кортні Лав, Крістіна Річчі, Кейсі Аффлек, Габі Гоффманн

Стрічка з не зовсім новорічною назвою стала однією з найобговорюваніших та популярних свого часу та й досі тримає планку. В основі сюжету історія про новорічну молодіжну вечірку. Події фільму, який вийшов наприкінці минулого століття, 1999 року, відбуваються у Нью-Йорку напередодні 1982-го.

Моніка готує грандіозну вечірку, але всі гості спізнюються. Єдина Гілларі, що прийшла вчасно, незабаром збігає. Тим часом кузина господині вечора, старшокласниця Вел, та її подруга Стефі, які приїхали з передмістя, ніяк не можуть знайти адресу Моніки. Блукаючи містом, вони заходять до клубу, де знайомляться з панками Томом та Дейвом.

 

Диво на 34-й вулиці (США)

У головних ролях: Річард Аттенборо, Елізабет Перкінс, Ділан Макдермотт, Мара Вілсон

Стрічка - рімейк однойменної різдвяної комедії 1947 року за розповіддю Валентайна Девіса, яка була включена до Реєстру найбільш значущих картин США. Головна героїня фільму - шестирічна Сюзан, яка живе лише з мамою та, на відміну від інших дітей, не вірить у те, що Санта-Клаус чарівник.

Загадуючи на Різдво отримати новий будинок, тата та маленького братика, вона не сподівається на те, що її бажання здійсняться. Однак напередодні свята диво на 34-й вулиці все-таки відбувається. Продюсером та сценаристом стрічки виступив Джон Хьюз. До цього він працював над культовою франшизою "Сам удома".

 

Пережити Різдво (США)

У головних ролях: Бен Аффлек, Джеймс Гандольфіні, Крістіна Епплгейт, Кетрін О'Хара, Джош Цуккерман, Біл Мейсі

Цим проєктом чоловік Дженніфер Лопес не дуже пишається, втім багатьом глядачам стрічка сподобалась, попри розгром від кінокритиківю До початку зйомок фільму повного сценарію не було, тому багато сцен у картині - імпровізація акторів. Робочою назвою стрічки було "12 Різдвяних днів". Бен Аффлек неодноразово висловлював невдоволення слабким сценарієм та непідготовленістю режисера до зйомок стрічки.

Герой цього незвичайного святкового фільму, багатий і самотній Дрю Летам, під Різдво вигадує оригінальний хід: він платить новим власникам свого будинку дитинства, щоби на час свят стати членом їхньої родини. Щоправда, уявлення про новорічну ідилію у нашого героя та його нової рідні зовсім різні. Поки чоловік мріє про посиденьки біля каміна та сімейні вечері, навколо назрівають одні сварки та розбирання.

Стрічка отримала три номінації на антипремію "Золота малина". Це єдина стрічка з подібним бекграундом в нашій підбірці. Втім, багато хто вважає це помстою з боку кінопродюсерів, бо в той час Бен Аффлек якраз розійшовся з Дженніфер Лопес. В цьому і є родзинка фільму - можна побачити, в якому стані тоді був голлівудський красунчик.

 

Тепер я буду любити тебе (Україна, Грузія)

В головних ролях: Богдан Бенюк, Ольга Сумська, Христина Кісельова, Арина Анпілогова, Георгій Масхарашвілі, Тимур Полянський

Романтичний комедійний фільм, знятий Романом Ширманом, вийшов в український кінопрокат 31 грудня 2015 року. Близько 12 тисяч глядачів переглянули стрічку, тож хітом стрічка не стала. З бюджетом в 13 млн гривень, вона зібрала в прокаті менш як 800 тисяч гривень. Хоч і отримала чимало позитивних відгуків.

У центрі сюжету опиняється модний ресторатор Мішель, бізнес якого успішно процвітає. На свята його життя змінюється, коли кохана дружина йде до іншого чоловіка. Незабаром герой зустрічає дівчину, з якою він, можливо, знайде довгоочікуване щастя.

 

Справжній Санта (Україна)

В головних ролях: Олександр Попов, Богдан Бенюк, Ксенія Мішина, Дар'я Петрожицька, Володимир Шумко, Михайло Аугуст, Анна Добриднєва

Сімейна комедія від режисера Маркіяна Мірошниченка та сценаристки Марини Смілянець – це п’ять самостійних новел, об’єднаних спільною темою. Така концепція стала новою для українського кіно, а зйомки проходили на найяскравіших новорічних локаціях Києва, а в пркоат вийшов за місяць до початку повномасштабної війни.

За сюжетом, увесь світ завмер в очікуванні Нового року. Вулиці міст сяють святковими вогниками, затишні оселі наповнює аромат новорічних смаколиків. Дивовижний настрій найлегше підхоплюють діти. З віком багатьом це дається дедалі складніше. Цього року із Сантою сталося те, чого від нього ніхто не міг чекати. Він перестав вірити у диво та вирішив скласти з себе повноваження. Аби не кидати усе напризволяще, костюм він продав одному хлопцю (грає Олександр Попов). Він ще менше, ніж його попередник, вірить у дива.

 

Зірки за обміном (Україна)

В головних ролях: Оля Полякова, Dzidzio (Михайло Хома), Сергій Либа, Дмитро Вівчарюк, Юрій Горбунов, Наталія Сумська

За сюжетом між двома зірковими виконавцями точиться непримирима війна. Поля Молякова (так іронічно сценаристи та продюсери назвали героїню Полякової) та Фома Михайловський ніколи не поступляться одне одному бодай у найменшому. Що й казати про престижну нагороду. Потік взаємних прокльонів закінчився тим, про що ніхто й подумати не міг. На ранок ці двоє прокинулись, помінявшись тілами. Тепер їм точно доведеться, знайти спільну мову. А перш ніж повернути собі своє тіло кожен має допомогти вчорашньому ворогові вирішити проблеми у особистому житті.

Проєкт фільму став одним із переможців пітчингу Держкіно та отримав від держави фінансування 7,5 млн гривень, що склало половину кошторису. Режисером виступив Олексій Даруга, відомий зокрема за серіалом "Віталька". Знімати почали у лютому 2020 року, але через пандемію COVID-19 процес довелося призупинити на деякий час.

 

Все буде ОК (Україна)

В головних ролях: Ірма Вітовська, Ірина Бенюк, Володимир Невельський, Ірина Деблюк, Анна Андрусишин, Ірма Вітовська, Володимир Тафійчук

Ліза замість Польщі, куди вона їхала на заробітки, опинилася напередодні Нового року на гірськолижному курорті Буковель без грошей та речей. Під час незапланованої відпустки головна героїня знаходить любов і дружбу та переживає безліч курйозних ситуацій.

Стрічку закінчили знімати в найвідомішому гірськолижному готелі країні в самому початку пандемії ковіду. Режисером стрічки виступив Тарас Бенюк — директор Івано-Франківського "Нового театру". Саундтрек до фільму написав гурт "СКАЙ" на чолі з Олегом Собчуком. В український прокат стрічка вийшла 28 січня 2021 року.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.