40-метровий астероїд Камоалева є ще одним супутником нашої планети
Астрономи виявили астероїд Камоалева, який, можливо, є уламком Місяця. Дослідники припускають, що астероїд, який є ще одним супутником Землі, був викинутий під час удару у навколоземний простір із Місяця.
Команда астрономів виявила, що нещодавно виявлений навколоземний астероїд Камоалева (Kamo'oalewa) може бути уламком Місяця. Астероїд Камоалева - гавайська назва, яка означає "вагається фрагмент" - являє собою шматок каменю розміром з колесо огляду, який обертається навколо Землі в межах 9 мільйонів миль (14,4 мільйона кілометрів) кожен квітень, пише Livescience.
З моменту відкриття об'єкта в 2016 році вчені ламали голову над походженням дивного каменю і були здивовані, коли аналіз 2021 показав, що склад Камоалева аналогічний складу місяця. Астрономи вважають, що відомий астероїд Камоалева, який є квазісупутником Землі, був створений після удару по поверхні Місяця великим астероїдом і був викинутий у навколоземний простір. Згідно з дослідженням, можливо, і деякі інші навколоземні астероїди також були викинуті з Місяця.
"Зараз ми встановлюємо, що Місяць є більш ймовірним джерелом Камоалеви", - заявив у своїй заяві провідний автор Рену Малхотра, планетолог з Університету Арізони.
40-метровий астероїд настільки близький до нашої планети, що здається, що він обертається навколо нашої планети, а насправді Камоалева обертається навколо Сонця. Крім того, інші квазісупутники Землі обертаються близько до нашої планети лише десятиліття, а потім відлітають далі. Але Камоалева, як свідчать спостереження, перебуватиме поряд із Землею протягом мільйонів років.
Астрономи з'ясували, що хімічний склад астероїда Камоалева дуже нагадує хімічний склад Місяця.
"Ми подивилися на спектр Камоалева тільки тому, що вона знаходилася на незвичайній орбіті", - сказав Малхотра. "Якби це був типовий навколоземний астероїд, ніхто б не подумав знайти його спектр, і ми не знали б, що Камоалева може бути фрагментом Місяця".
Дослідники виявили, що більша частина каменів, викинутих з Місяця, повертається на її поверхню, але деякі такі камені можуть пролитися дощем на Землю. Тепер вчені хочуть з'ясувати умови, які могли виштовхнути камінь на його орбіту, і з'ясувати, коли саме стався удар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.