Під час Генеральної асамблеї ООН у Володимира Зеленського буде можливість провести переговори з лідерами великої кількості країн
У вересні відбудеться Генеральна асамблея ООН. Вже анонсована поїздка на неї президента Володимира Зеленського. Політолог Володимир Фесенко вважаю цю подію, на яку збирається більшість лідерів країн світу, дуже важливою. Адже там Україна зможе заявити про власну Формулу миру та про українське бачення шляхів припинення війни. А також провести низку важливих зустрічей на вищому рівні для розширення кола друзів та партнерів України.
“Під час Генеральної асамблеї ООН у Володимира Зеленського буде можливість провести переговори з лідерами великої кількості країн. Наприклад, нещодавно президент Мексики Андрес Мануэль Лопес Обрадор виступив з закликом негайно припинити війну. Але як це зробити, якщо Україна є жертвою агресії? Це все треба пояснювати”, - сказав Володимир Фесенко.
На думку політолога, на Генасамблеї ООН буде визначена дата Глобального саміту миру, який має пройти наприкінці 2023 року. Наразі триває підготовка до нього. Поки що йдеться про узгодження позицій різних країн.
“Конкретних рішень на Генасамблеї ООН не буде. але наразі процес важливіший за результат. Враховуючи, що росія та китай є членами Радбезу ООН, вони можуть накласти вето на рішення цього органу. Але щодо Генасамблеї ситуація інша. Вона вже ухвалила низку рішень на підтримку України. Вони не міняють ситуацію на фронті. Але важливою є демонстрація того, що дві третини (!) країн світу засуджують війну росії проти України. Попри всі намагання путіна довести інше, африканські країни, крім Еритреї, не підтримують позицію росії. Вони публічно не засуджують рф, але дистанцюються від неї. Разом з росією постійно голосують Білорусь, Північна Корея, Сирія, Нікарагуа та час від часу Еритрея”, - зазначив Володимир Фесенко.
На думку політолога, Генасамблея ООН важлива для формування глобальної суспільної думки. На цьому рівні можна ухвалювати рішення, які відповідають позиції України.
“Так, ці рішення не призводять до негайного завершення війни. На жаль ООН сьогодні - це майданчик для обговорень та демонстрації політичних позицій. Конкретні рішення там можна ухвалити вкрай рідко. Але іншого такого майданчику в світі немає. Лише раз на рік там збираються лідери всіх країн світу. Як правило, у кожного з лідерів в цей час відбувається до двох десятків зустрічів на найвищому рівні. І з дружніми країнами, і з тими, з якими ще треба вести дискусії. Для посилення підтримки це потрібно робити”, - зазначив Володимир Фесенко.
За словами політолога у Нью-Йорку Володимир Зеленскький зможе зустрітися з президентом Бразилії Лула да Сілва, з президентом Мексики, з іншими лідерами латиноамериканських країн.
“Саудівська Аравія попри дружні стосунки з росією, проводить на своїй території міжнародну конференцію з пошуків шляхів завершення війни в Україні. І росію на цю зустріч не запрошують. Чому це стало можливим? Тому що в травні 2023 року Володимир Зеленський відвідав Саудівську Аравію. Активна позиція України створила формат конструктивного діалогу. Для нас дуже важливо поступово розширювати коло друзів та потенційних партнерів. Навіть якщо в них є дружні стосунки з росією. Треба поступово перетягувати їх на наш бік. І саме для цього потрібна участь нашого президента в Генеральній асамблеї ООН”, - сказав Володимир Фесенко.
Як раніше повідомляв Інформатор, у вересні 2022 року президент України Володимир Зеленський взяв участь в засіданні Генеральної Асамблеї ООН, де представив Українську Формулу Миру. Глава держави зазначив, що Україна хоче миру, Європа хоче миру, світ хоче миру й лише РФ хоче війни, але вона не зможе зупинити хід історії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.