Вусатий диктатор досі намагається усидіти на двох стільцях
Зустріч міністра оборони рф Сергій Шойгу з самопроголошеним президентом РБ Олександром Лукашенком була раптовою. Цей візит не був анонсований та і в принципі пройшов достатньо швидко. Навіщо? Важко сказати, але думка багатьох військових експертів і представників держструктур збігається.
На думку радника міністра внутрішніх справ Вадима Денисенко, зустріч цих осіб може переслідувати дві цілі. По-перше - психологічний тиск на Україну, адже такі візити викликають багато тривожних думок. По-друге - тиск на самого чик-чирика та намагання підштовхнути його до відповідних дій.
"Ймовірно, сторони в тому числі обговорювали о ще більшій розконсервації білоруського озброєння для передачі його росії. Оскільки, починаючи з червня, одним з головних постачальників зброї для росії стала саме РБ", - відмітив Денисенко в ефірі телемарафону.
Такої ж думки дотримуються й аналітики Інституту вивчення війни (ISW). За їх аналізом, Шойгу зустрічався в Мінську з лукашенком та білоруським міністром оборони Віктором Хреніним, щоб, ймовірно, чинити тиск у питанні подальшої підтримки російської агресії проти України. Відмічають, що під час візити Шойгу та Хренін підписали підписали протокол про внесення змін до Угоди між РБ та РФ "про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері" від 19 грудня 1997 року. Що нетипово, підписання документів відбулося прямо на аеродромі в Мачулищах.
Але ймовірність того, що лукашенко все ж наважиться вступити у війну, - дуже мала через внутрішні фактори, які обмежують готовність зробити це. Росія збільшує своє угрупування в РБ, так, але говорити про готовність до наступальних дій з цього боку поки немає причин.
У своєму виступі самопроголошений президент запевнив Шойгу у тому, що РБ всіляко підтримує агресію росії проти України. Він також заявив, що Україна нібито хоче продовжувати війну, яку почала проти неї Росія, і лякає, що війна може тривати "до останнього чи то українця, чи то вже там поляка або ще найманців".
Найімовірніша причина такого раптового візиту Шойгу — продовження тиску росії на президента Білорусі з вимогою напряму взяти участь у збройній агресії проти України. Окрім поспіху та дивного формату на це вказує і те, що приїзд Шойгу збігся в часі з тим, що до реанімації потрапив один з найближчих соратників Лукашенка — голова верховного суду Валентин Сукало.
На тлі нещодавної смерті голови МЗС Білорусі Макея, такий збіг видається доволі підозрілим. Припускають, що таким чином ФСБ намагається встановити остаточний контроль над Білоруссю. Покійний Макей був довіреною особою Лукашенка в його спробах заручитися підтримкою іноземних держав та намаганні уникнути потрапляння до ще більшої залежності від кремля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.