Голова держави звітував про свій сьогоднішній день: великі наради щодо військового виробництва та щодо майбутнього членства в НАТО
Президент України Володимир Зеленський випустив традиційне вечірнє звернення до українців. Голова держави розповів про важливі наради стосовно військового виробництва (дронів), які він сьогодні провів. Також була спеціальна нарада стосовно інтеграції в НАТО.
Про це та інше президент розповів у новому відеозверненні. Воно опубліковане в соцмережах Зеленського.
За словами президента, він сьогодні мав дуже тривалу та детальну нараду з військовими та урядовцями щодо дронів. Йшлося про виробництво Україною усіх необхідних видів безпілотників – від FPV до ударних дронів.
"Говорили сьогодні і про нюанси виробництва, і про підтримку та фінансування, про контракти, про необхідну гнучкість у визначенні пріоритетів. Саме те, чого вимагає війна, повинне вироблятися нашим оборонно-промисловим комплексом – стільки, скільки потрібно, так вчасно, як потрібно. Очевидно, що дрони в цій війні скажуть одне з вирішальних слів для перемоги, і це має бути українське слово, українські дрони, українська перемога", - зазначив Зеленський.
Також на нараді обговорювалося питання систем РЕБ. Президент наголосив на тому, що вже зараз Україна має відчутну кількість вітчизняних обробок. Однак потрібно ще більше - для зміцнення оборони. Зеленський зазначив, що кожен в уряді та в ЗСУ чітко знає свої завдання. Особливо важливим є оперативність при виконанні цих завдань. Президент вдячний кожному, хто ефективно працює в цьому напрямі.
"Забезпечуємо державний ресурс, максимум необхідного і працюємо над комплексними рішеннями. Такими рішеннями, які дадуть потрібне прикриття всьому фронту", - сказав Зеленський.
Окремо була також проведена нарада стосовно НАТО. Зеленський заслухав доповіді стосовно роботи з Альянсом та перспектив на цей рік. Був присутній міжнародний блок, команда профільного міністерства та міністр оборони.
"Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку у Європі", - сказав Зеленський.
Під кінець звернення голова держави розповів, як нагороджував бійців ЗСУ. Церемонія відбулася в Маріїнському палаці в Києві, у Білій залі Героїв України. Зеленський вручав ордени "Золота Зірка" воїнам та родинам загиблих.
"Найкращі наші воїни, які відзначились у боях на Донеччині, Луганщині, Харківщині, на півдні нашої держави... Я пишаюся кожним нашим воїном! Я пишаюся всіма нашими людьми, які захищають Україну та роблять усе, щоб нормальне життя було можливим попри російський терор. Від Харкова до Чернігівщини, від позицій на Донеччині до Одеси. Я дякую всім, хто своє життя поставив на службу Україні. Обов’язково маємо перемогти", - резюмував Зеленський.
"Інформатор" раніше писав про нараду Зеленського, де обговорювали виробництво дронів Україною. Під час цієї зустрічі було присутнє все вище військове керівництво. Сама ж нарада тривала близько трьох годин.
Президент сказав, що на порядку денному стояв план виробництва дронів. Цей самий план "оновили та деталізували". Також Зеленський зазначав, що потреби фронту перебувають у постійній динаміці. Наш ВПК має бути гнучким, аби вчасно адаптуватися та задовольняти цей попит.
Взагалі в сучасних війнах, таких як між Україною та рф, дрони давно є важливою частиною військової тактики і стратегії. Саме безпілотники грають ключову роль у розвідці, атаках на ворожі позиції, спостереженні за рухом військ та інших важливих завданнях. За допомогою дистанційного керування оператор може перебувати в безпеці та не мати прямого контакту з ворогом. Це робить БПЛА ефективними в нанесенні точних точкових ударів по військових цілях противника.
Наразі українське дронобудування переживає підйом. Зокрема, вже сьогодні Україна має безпілотники з дальністю ураження понад 1000 кілометрів. А за останній рік український ВПК збільшив виробництво БПЛА в десять разів. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Більшість дронів, які атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1000 км, але зараз є моделі, які можуть пролетіти понад 1000 км", — зазначив міністр.
Раніше ми докладно писали про тригодинну нараду Зеленського стосовно перспектив українського виробництва дронів. Також ми повідомляли про плани британських союзників допомогти зробити українські дрони стійкими до впливу ворожих систем РЕБ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.