НАТО продовжує підтримувати Україну: альянс придбає снаряди на $1,2 млрд

Сотні тисяч боєприпасів калібру 155 мм закуплять конкретно для ЗСУ

Каммінгс, Столтенберґ, боєприпаси
НАТО додатково придбає снаряди на $1,2 млрд для підтримки України

Північноатлантичний альянс (НАТО) готовий вкласти $1,2 млрд у виробництво артилерійських снарядів, у тому числі на придбання сотень тисяч боєприпасів калібру 155 мм, які використовують Збройні сили України. Про масштабні інвестиції у виробництво снарядів оголосив у вівторок, 23 січня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у штаб-квартирі альянсу у Брюсселі.

Як йдеться у повідомленні на офіційному сайті НАТО, військові контракти на суму понад $1,2 млрд підписали генсек Столтенберг і гендиректорка Агентства НАТО із забезпечення та закупівель (NSPA) Стейсі Каммінгс. Зі слів Столтенберґа, такі інвестиції дозволять продовжувати підтримку України країнами блоку.

Момент підписання угоди
Момент підписання угоди

"Війна росії в Україні стала битвою за боєприпаси, тому важливо, щоб союзники поповнили свої власні запаси, оскільки ми продовжуємо підтримувати Україну", - сказав Єнс Столтенберґ.

Також зазначається, що після того, як у липні 2023 року лідери альянсу погодили План дій НАТО щодо оборонного виробництва, NSPA погодило контракти на боєприпаси на суму близько $10 млрд. Останні закупівлі NSPA включають контракт на $5,5 млрд на 1000 ракет Patriot і 4 мільярди доларів на 155-мм артилерію, протитанкові керовані ракети та танкові боєприпаси. У листопаді 2023 року закупівельне агентство НАТО також вирішило придбати шість літаків E-7A Wedgetail із підписанням контракту у 2024 році.

Частина боєприпасів буде для ЗСУ
Частина боєприпасів буде для ЗСУ

"Ці рекордні контракти демонструють здатність трансатлантичної оборонної промисловості посилювати стримування та оборону НАТО та підтримувати Україну", - йдеться у повідомленні на сайті НАТО.

Боєприпаси для України: що відомо

Євросоюз обіцяв  поставити Україні до березня 2024 року загалом 1 млн артилерійських снарядів, але вже восени стало зрозуміло, що ЄС не виконає своєї обіцянки через брак потужностей для їх виробництва: у Європі таких снарядів виробляється близько 300–400 тис. одиниць щороку.

Восени минулого року Київ заявляв, що дефіцит боєприпасів є не лише в Україні, а й у всьому світі. Збільшити виробництво артилерійських боєприпасів для потреб ЗСУ зібралися у Фінляндії, на ці цілі спрямують "до десятків мільйонів євро".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube