Проблема в тому, що подібні обіцянки ми вже отримували раніше
29-го листопада Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна одного дня точно стане членом Альянсу. На жаль, конкретних дат він не назвав, і це й досі просто перспектива на невідоме майбутнє. У будь-якому випадку, офіційне визнання приєднання України до НАТО є сильним сигналом путіну, який дуже боявся розширення безпекового альянсу до кордонів рф.
Таку заяву Столтенберг зробив у Бухаресті перед засіданням міністрів закордонних справ. Він підтвердив бажання Альянсу щодо вступу до нього України. У цей час саме обговорювалася підтримка для нас задля того, аби не дати рф перемогти, поки вона бомбардує енергоструктуру нашої країни.
«Двері НАТО відкриті. росія не має права вето на приєднання країн до альянсу безпеки. Президент росії Володимир путін незабаром «отримає Фінляндію і Швецію в члени НАТО. Ми також підтримуємо це щодо членства України», – заявив Єнс Столтенберг.
Фактично, він таким чином повторив обіцянку, яку давали лідери НАТО в Бухаресті в 2008-му році. Тоді обіцяли прийняти до Альянсу Україну та Грузію. У будь-якому випадку, очікувати вступу найближчим часом не варто – щонайменше, чекати доведеться до повного закінчення війни та відновлення нашої країни.
На цій зустрічі також обговорювалася допомога для України. Поки рф б’є по нашій критичній інфраструктурі, нам дуже необхідні засоби, які допоможуть перенести холоди та утримати нашу енергосистему. Мова також йшла про паливо, генератори, медичні засоби, зимове обладнання та пристрої для протидії безпілотникам.
Здебільшого допомогу для України надають країни окремо. НАТО намагається не «переходити межу» у своїй військовій допомозі, аби не спровокувати росію на ядерну атаку. Проте, поставки «дозволених» засобів для ведення війни будуть продовжуватися. НАТО зобов’язується не припиняти постачання необхідних нам ресурсів та метіріалів.
«Ми справді платимо ціну за російську війну агресії проти України. Але ціна, яку ми платимо, вимірюється грошима, тоді як українці платять своєю кров'ю. І якщо ми дозволимо путіну перемогти, ми всі заплатимо вищу ціну на довгі роки наперед. Отже, в них з'явиться сміливість ще раз застосувати ще більшу силу. Це зробить наш світ більш небезпечним і нас усіх більш вразливими. [...] Не може бути міцного миру, якщо пригноблення і самодержавство переважають над свободою і демократією», – заявив генеральний секретар НАТО.
Альянс буде забезпечувати існування України у якості незалежної суверенної держави. Для цього постачання будуть продовжуватися стільки, скільки це потрібно для поразки путіна.
У відповідь на агресію рф Єнс Столтенберг також повідомив про збільшення присутності НАТО по всім напрямкам. Оскільки путін заявляв, що вимагає зменшення впливу Альянсу та його військ, то такі наслідки його діяльності стануть для диктатора чітким сигналом.
«НАТО вже прийняло важливі рішення, коли йдеться про нашу присутність у східній частині Альянсу, у тому числі в Румунії та в Чорноморському регіоні. Після вторгнення в Україну ми подвоїли кількість бойових груп, у тому числі одну тут, у Румунії. Ми збільшили нашу присутність на землі, у нас більше присутності у повітрі», – заявив Столтенберг.
Окремо він також додав, що Альянс нещодавно провів масштабні навчання з протиповітряної оборони над Румунією. У них взяли участь іспанські, турецькі та американські літаки. До них приєдналися і літаки Франції з авіаносця «Шарль де Голль». Таким чином, посилюється не тільки кількість бойових одиниць та обладнання НАТО, але і їх навченість та готовність. Сили Альянсу зможуть бути оперативно направлені туди, де це потрібно, як наприклад до Чорноморського регіону.
У підсумку, російській диктатор точно добився того, що ще більше країн бажають приєднатися до НАТО. Це стосується і тих, хто межує з країною-спонсором тероризму.
В одній із своїх заяв Єнс Столтенберг також зазначив, що дії рф сильно виснажують її бойовий потенціал. Через невдачі на полі бою, окупанти починають безцільно атакувати цивільних, або ж конкретно критичну інфраструктуру України. рф уже, схоже, вимушено відмовилася від територій навколо Києва, Хакрів і Херсона.
«Це ознака того, що росія зазнає поразки на полі бою. У відповідь на це вони атакують цивільні міста, тому що не можуть завоювати територію і уникнути того, щоб Україна повільно звільняла все нові і нові території. Тож, так, ми можемо очікувати нових атак. Ніхто не може точно сказати, скільки, але президент путін і росія продемонстрували готовність заподіяти страждання та досягти такого рівня жорстокості, якого ми не бачили в Європі з часів Другої світової війни», – додав генсек НАТО.
Проте, він заявив, що Альянс має дані щодо того, що в рф поступово закінчуються боєприпаси. Саме через це вона й звернулася до Ірану.
НАТО змусить виробників зброї прискорити виробництво.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав Альянс продовжити постачання танків, заявивши, що у НАТО їх достатньо.
"Моє послання колегам-міністрам закордонних справ на сьогоднішньому засіданні НАТО просте: зберігайте спокій і дайте танки", — зазначив він.
росія вбачає у НАТО загрозу для себе, і намагається всіма можливими методами обмежити дії Альянсу. Зокрема, категорично рф не хоче бачити біля своїх кордонів членів об’єднання. Однією з причин вторгнення в Україну також оголошувалися плани НАТО прийняти нас до себе, хоча до цієї атаки шансів на це було мало.
У підсумку своєю діяльністю путін отримав лише посилення сил НАТО як по всій території впливу Альянсу, так і біля своїх кордонів. Зокрема, скоро до об’єднання можуть приєднатися Фінляндія та Швеція, а нещодавно вже вступили Північна Македонія та Чорногорія. Також тепер безпековий альянс посилює готовність своїх сил у відповідь на агресивну політику кремля.
Нагадаємо, як США допоможуть Україні відновити електропостачання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.