Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Метою наступу росіян на Сумському напрямку є не захоплення територій, а відтягування українських сил з інших напрямків
Російські окупанти концентрують обмежені, недоукомплектовані та незгуртовані сили на Сумському напрямку. Проте навіть таке російське угруповання сил зможе досягти ймовірного бажаного ефекту. Тобто розтягнути лінію фронту.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що заступник командира української бригади, що діє на півночі Харківської області, повідомив 20 травня, що російські війська, в тому числі чеченські, накопичуються на Сумському напрямку. Але обмежена кількість російського особового складу дозволяє припустити, що метою Росії є відтягнення і закріплення українських сил в районі кордону.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське угруповання в Курській області налічує 9-10 тисяч осіб. Машовець вважає, що це угруповання складається з трьох недоукомплектованих мотострілецьких полків (у кожному з яких не вистачає одного-двох батальйонів); восьми мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів; одного батальйону ВДВ, перекинутих з різних частин, з'єднань і військових округів; і щонайменше двох штурмових загонів в ешелоні посиленої роти або недоукомплектованого батальйону.
ISW продовжує оцінювати, що навіть обмежена російська активність на інших ділянках кордону нижче порогу російських наступальних операцій може призвести до розтягування українських сил уздовж широкого фронту. Російські сили зможуть розтягнути та прикріпити українські сили до кордону до тих пір, поки Росія загрожує проникненням на інші прикордонні території за межами півночі Харківської області.
Російські війська активно стягують техніку до кордону з Сумською областю. Про це 16 травня повідомив військовий 24 окремого штурмового батальйону "Айдар" Станіслав Бунятов. За його словами, загалом, техніку підтягують ближче до лінії бойового зіткнення. Але поки що не настільки близько задля того, щоб планувати атаки.
Водночас влада Сумщини заявляє, що наступу Росії на регіон не буде. Заступник голови Сумської районної ради Володимир Біцак каже, що ситуація в регіоні контрольована. На думку Біцака, "панікувати немає сенсу". Чиновник додав, що були спроби російських ДРГ прорвати кордон. Однак підкреслив, що це звичне для Сумщини явище.
Нагадаємо, евакуйовані мешканці Харківської та Сумської областей можуть отримати понад 10 тисяч гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.