"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Про користь і шкоду канабісу
У вівторок, 13 липня 2021 року депутати повинні були голосувати за законопроект №5596, який визначив би масу змін до правил обігу речовин з каннабиноидами (різних видів). Не склалося - голосування провалено .
Марихуана в розвинених країнах використовується для цілої низки цілей - від рекреації (в т.ч. як альтернатива алкоголю) і до знеболюючих цілей в медицині для тяжкохворих. Цілком очевидно, що в Україні наразі існує величезний тіньовий ринок речовин, що містять канабіноїди - немає ніякої новини в тому, що величезна кількість жителів країни (в т.ч. законотворці і чиновники) вживають ці речовини переважно в рекреаційних цілях, в той час як медичне використання речовин максимально обмежене. Хоча дослідження говорять, що лікарський потенціал у канабіноїдів значний.
Досвід легалізації канабіноїдів в різних країнах говорить про те, що бюджет отримує значну статтю доходів при детінізації цієї галузі. Економічний ефект для України цілком міг би реалізуватися у ~ 20 млрд грн до бюджету. На рік. Що можна було б побудувати за ці гроші? Наприклад, 20 топових лікувальних установ щороку. Або 20 аеропортів. Або космодром (жартую, жартую, ми занадто далеко від екватора).
Основних джерел два:
Давайте розбиратися:
Жирні південні чорноземи України могли б виробляти масу канабіноїдів. Ціна на сельхоз гектари виразно відповіла б зростанням. Але оскільки її ще не встигли розкупити, є думка, що стимулювання зростання вартості поки не на часі.
Традиційно, коноплі розглядаються як трамплін до більш важких наркотиків.
Так, у разі, коли обіг цих речовин в тіні, в одній низці з опіатами та іншими "важкоатлетами" ,може відбуватися зміна речовин у споживача - в основному тому, що речовини конкурують в одній загальній тіні. Але якщо канабіноїди продаються легально, їхня якість викликає довіру і за них не садять до в'язниці - який сенс споживачеві за ними гнатися або навіть пробувати?
Всі попередні мотиватори про шкоду канабіноїдів потихеньку сходять нанівець - все більше прийнято наголошувати на те, що споживачі алкоголю отримують значно більший удар по організму і куди як більш соціально-небезпечні, ніж споживачі конопель. Це питання, звичайно, дуже дискусійне, однак потрібно визнати, що часи беззастережної демонізації канабіноїдів позаду.
184 голосів "за", голосування провалено, і законопроект відправлений 242 голосами на доопрацювання. Яскравіше за всіх виступали проти БЮТ.Чи є у Тимошенко інтереси в тютюнових і алкогольних бізнесах - ми з цікавістю розглянемо і розповімо вам пізніше.
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.