Митрополит ПЦУ Драбинко пояснив, як став власником елітного маєтку в центрі Києва, який продав нардепу Халімону

Під час війни політик придбав розкішний маєток

Митрополит ПЦУ Драбинко пояснив, як став власником елітного маєтку в центрі Києва, який продав нардепу Халімону
Будинок оформлений не на Халімона

Елітний маєток у центрі Києва народний депутат від "Слуги народу" Павло Халімон купив у митрополита Православної церкви України Олександра Драбинка. Його вартість сягає десятки мільйонів гривень. Він оформлений не на політика. 

Митрополит розповів для "ТСН.ua" подробиці історії цього будинку та угоди купівлі-продажу. Він підтвердив інформацію ЗМІ про те, що продажем будинку займався його брат з рієлтором. 

"Так воно і було. Я рік продавав будинок, а його ніхто не купував, оскільки та ціна, яку можна було взяти у 2013 році, була високою. Навколо відбулася забудова, і вже ті, хто приїжджав дивитися будинок, не готові були купувати за ціну в два рази нижчу. Знайшовся покупець, хоч хтось. Віддали за ту ціну, яку запропонували. У мене просто не було вибору. У 2013 році за будинок пропонували 4 мільйони доларів. Але тоді я думав, що я буду в Лаврі, це було поряд, і я не збирався його продавати. Але минуло 10 років, він обвітшав, тому що там ніхто не жив. За мірками покупців, він був застарілим. Він втратив свою цінність, оскільки навколо з’явилася забудова", – розповів Драбинко.

На запитання про те, за яких обставин він, Драбинко, став власником елітного маєтку, він дав наступну відповідь: "Це спадщина, яка була передана мені покійним митрополитом Володимиром (митрополит Київський та всієї України, - ред.). Спадщина, за яку було сплачено свого часу всі податки і оформлено як купівлю-продаж". До цього він додав: "Моя думка щодо резонансу: це моя власність. Кому хочу – продаю і за скільки хочу. Це моя особиста справа. Вважаю так: продаю чи корову, чи будинок – це немає ніякого значення. За скільки і кому. Не розумію, чому це набуло ажіотажу. Я ж не набувач, а продавець. Це моя власність".

Резюмуючи, Драбинко додав, що по всіх інших питань слід звертатись до Халімона. Водночас нардеп на пропозицію журналістів прокоментувати скандал, в якому фігурує його ім’я, відповів досить стримано: "Я завжди за об’єктивність. Давайте дочекаємось висновків правоохоронців, і потім я надам коментар".

Що цьому передувало 

Журналісти дізнались, що Халімон під час війни придбав розкішний маєток на Печерських пагорбах, що коштував десятки мільйонів гривень, та оформив його на іншу особу. Угода мала місце в червні 2022 року. Згідно з договором купівлі-продажу маєтку на Печерських пагорбах у столиці, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень. Водночас на сайтах з продажу нерухомості, будинки біля Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень. На фоні цього розслідування Халімона звільнили з посади голови Чернігівської організації "СН". Голова партії, народна депутатка Олена Шуляк прийняла його відставку. Як зазначається у повідомленні партії, виконувача обов’язків голови партосередку призначать незабаром. Його також звільнять з посади заступника голови фракції "СН". 

Раніше ми писали, що САП вимагає відкрити справу проти нардепа Халімона. Крім того, Тищенка виключили з фракції "Слуга народу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube