Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Ціни на нафту падають на тлі скорочення китайського економічного росту та очікувань щодо підвищення процентної ставки Федрезервом США
У понеділок ціни на нафту впали більш ніж на долар за барель. Як вважається, причиною стали падіння темпів росту економіки Китаю, яка традиційно споживає багато енергоносіїв. Покупці також стурбовані ймовірним підвищенням процентної ставки у Сполучених Штатах.
Через те, що страхи інвесторів щодо падіння економіки Піднебесної та очікування щодо підвищення процентної ставки в США панували на ринку, скорочення видобутку нафти, яке провели в ОПЕК+, не дало ефекту, повідомляє Reuters. Як наслідок, ціна на нафту північноєвропейської марки Brent 1 травня впала на 1,27 долара, або на 1,6%. Давали 79,06 долара за барель. Американська ж нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала ще більше — на 1,39 долара, або на 1,8%. Її ціна стала 75,39 долара за барель.
Причиною подешевшання енергоносіїв стало оприлюднення даних про неочікуване зниження темпів виробництва у Китаї. Це стало відомо зі звітів менеджерів із закупівель у виробництві за квітень-місяць. Оскільки Китай є одним з найбільших світових споживачів нафти, падіння виробництва в цій країні призводить до зниження попиту на нафту, а значить і зниження її ціни.
Разом з тим, очікується, що 2-3 травня Федеральний резерв США, підвищить процентні ставки ще на 25 базисних пунктів. Зазвичай, підвищення процентної ставки Федрезерву веде до зростання вартості долара США, оскільки воно збільшує привабливість інвестицій в США та зменшує кількість доларів, що доступні на міжнародному ринку. Якщо це відбудеться, то призведе до зростання вартості долара в порівнянні з іншими валютами. Як наслідок, це може зробити нафту дорожчою для іноземних покупців і зменшити попит на неї.
Ці два фактори нівелювали значення добровільного скорочення видобутку нафти приблизно до 1,16 мільйона барелів на день, про яке домовилися члени Організації країн-експортерів нафти та їхні союзники (ОПЕК+), включаючи й росію. Воно мало набути чинності з травня. Цей крок, за словами ОПЕК+, був спрямований на “підтримку стабільності” ринку. Ймовірно, що вони більше турбувалися про стабільність надходжень до бюджетів, адже світові ціни на нафту опустилися до рекордних позначок. Частково це було спричинене введенням максимальної закупівельної ціни на російську нафту.
Інформатор також писав про те, як вплине на вартість товарів та послуг підвищення ПДВ на пальне до 20% в Україні, яке заплановане на 1 липня. Ми також розповідали, що буде з цінами на бензин та дизпаливо у травні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.