Аналітики повідомили про перше збиття надзвукового "Кинджалу", в ЗСУ це заперечили

У Defense Express знайшли у Києві уламки російської балістичної ракети "Кинджал" і показали, як вони виглядають, але в ЗСУ це заперечили

Уламки балістичної ракети "Кинджал", яку збили над Києвом 4 квітня
Уламки балістичної ракети "Кинджал", яку збили над Києвом 4 квітня

Видання Defense Express повідомило, що в ніч на 4 травня росія вдарила по Києву балістичними ракетами "Кинджал", які українській ППО вперше вдалося збити у небі над столицею. Підбиття ракети супроводжувалось гучними гуркотом, який кияни почули у різних кінцях міста. Проте 5 травня речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат заперечив цю інформацію.

Фото уламків та характеристики збитої ракети "Кинджал"

У Defense Express розшукали уламки російської ракети й розповіли про ключові особливості ракет такого типу. Після ретельного аналізу фотографій, виявлено, що уламки, які впали на столичний стадіон, не містять бойової частини. Зокрема, на одному із зображень можна побачити носовий обтічник, який має відмінності від тих, що використовуються у ракеті типу Х-47 "Кинжал".

Фото уламків ракети "Кинджал"
Фото уламків ракети "Кинджал"

Обтічник, що зафіксований на фото уламків, має складну форму з різкими переходами діаметра. Альтернативний варіант обтічника у ракеті Х-22 має іншу носову частину з овальними переходами.

Крім того, на фото можна побачити й уламки збитої ракети, який відрізняється від обтічника балістичної ракети ОТРК "Искандер" і має більш товсту конструкцію.

Обтічник збитої ракети відрізняється й від балістичної ракети ОТРК "Искандер", який "товстіший".
Обтічник збитої ракети відрізняється й від балістичної ракети ОТРК "Искандер", який "товстіший".

 Чому вибух у Києві почули усі?

У ніч на 4 травня жителі Києва почули потужний вибух. Пізніше стало відомо, що це було пов'язано зі знищенням бойової частини балістичної цілі. На уламках знайдені ознаки ураження з пробиттям, які дозволили оцінити необхідну товщину матеріалу для витримання високих температур при розгоні до гіперзвукової швидкості.

Хоча ця ракета розганяється до гіперзвукових швидкостей за допомогою прискорювача, вона не може підтримувати таку швидкість постійно. Під час атаки ракета заходить на ціль за балістичною траєкторією та має високу, але не гіперзвукову швидкість. В результаті, знищення бойової частини відбулося в повітрі під час перехоплення балістичної цілі, тому гуркіт від вибухів був дуже сильним і його почули кияни у різних частинах міста. 

У ЗСУ все заперечують

Заяву про збиття ракети "Кинжал" над Києвом спростували у Повітряних силах. За словами Юрія Ігната, балістичні ракети в повітряному просторі України не були зафіксовані.

"Я вже спростував тисячу разів, ви мали бачити це вчора (4 травня - ред.). Була можливість застосування, але балістичні ракети не зафіксовані. Те, що там розповідають деякі голови військових адміністрацій, вони вже отримали за це", - заявив речник командування Повітряних сил Ігнат.

Атака росіян у ніч на 4 травня

У ніч на 4 квітня росіяни вдарили по Києву та Одесі. На столицю летіли “Шахеди” та ракети, ймовірно, балістичного типу. Наші захисники змогли збити всі цілі, та не допустити жертв серед населення. Місцями зафіксовано падіння уламків – спершу повідомлялося про пожежу в Шевченківському районі, але ця інформація не підтвердилася.

Крім цього, росіяни також спрямували на Одесу 15 “Шахедів”. 12 з них вдалося знищити Силам ППО та мобільним вогневим групам. Інші три дрони вдарили по гуртожитках одного з навчальних закладів міста – почалася пожежа, але її швидко ліквідували. Люди не постраждали. Варто додати, що росіяни традиційно написали на “Шахедах” напис “Zа Москvу”, тим самим шукаючи собі виправдання в злочинах у, вірогідно, постановочному вибуху в Кремлі.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що після нічної атаки дронів на Кремль українців лякають ядерним ударом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube