Експозиція міститиме архівні матеріали, артефакти та твори митців, що є рефлексією на історичні події
Національний центр "Український Дім" та Національний банк України презентують виставковий проєкт "Гривня, яка розпочнеться з 28 березня та триватиме до 11 травня 2025 року. Вона представить багатовимірну сутність національної валюти: її символічні, історичні та мистецькі аспекти. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Гривня – це не лише грошова одиниця, а й відображення етапів становлення української нації, політичних трансформацій та безперервного культурного діалогу між поколіннями. Як і державні символи – український герб, прапор і гімн – національна валюта є невід’ємною складовою державного суверенітету, носієм історичної пам’яті та ідентичності. Гривня символізує нерозривний зв’язок між минулим, сучасним і майбутнім нашої держави.
"Еволюція української валюти простежується від її зародження в Русі до появи банкнот Української Народної Республіки і далі – до відродження гривні в часи незалежності. Кожна банкнота й монета фіксують дух своєї епохи, зберігаючи відбиток боротьби нашого народу за свободу. Це історія, закарбована в дизайні, кольорах, образах. Зовнішній вигляд українських грошей змінювався з плином часу, відображаючи суспільні тенденції, збагачуючись новими стилями й технологіями. Гривня розповість, що для нас є цінним, чиї імена варто пам’ятати, до чиїх голосів прислухатися, хто ми є та ким хочемо бути завтра", - вказується у повідомленні.
Виставка розпочнеться з 28 березня та триватиме до 11 травня 2025 року. Вона проходитиме в Національному центрі "Український Дім" (м. Київ, вул. Хрещатик, 2). На виставці будуть представлені ескізні розробки до українських грошей видатних художників. Експозиція міститиме архівні матеріали, артефакти та твори митців, що є рефлексією на історичні події.
Національний банк уточнив порядок здійснення безготівкових розрахунків у національній валюті користувачів платіжних послуг. Метою є поступова імплементація в законодавство України норм Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 260/2012 від 14.03.2012 року, що встановлює технічні та комерційні вимоги до кредитових переказів та прямого дебету, а також поліпшення нормативного врегулювання питань здійснення безготівкових розрахунків в Україні. У зв’язку з цим Національний банк, зокрема:
Крім того, станом наразі законодавством України передбачена можливість застосування надавачем платіжних послуг до рахунків клієнтів процедури зміни рахунку (закрити "старі" рахунки і відкрити "нові") у зв’язку, наприклад, зі зміною правил бухгалтерського обліку чи проведенням реорганізації (злиття, приєднання) або закриттям рахунку за ініціативою надавача платіжних послуг чи користувача у визначених законодавством випадках. Така процедура можлива також і у випадку, коли кошти на рахунку перебувають під арештом, оскільки арешт, як відомо, накладається на кошти боржника, а не на сам рахунок. Тому Національний банк у відповідь на запити окремих банків урегулював питання щодо виконання надавачем платіжних послуг платіжної інструкції стягувача в зазначених випадках. Водночас як і раніше, зміна рахунку чи його закриття ніяк не впливає на обов’язок виконання надавачем платіжних послуг вимог постанов державного чи приватного виконавця про арешт коштів боржника та платіжних інструкцій на примусове списання (стягнення) коштів із рахунку боржника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.