В Україні придумали новий спосіб привласнення чужих грошей
Національний банк України попереджає про чергову шахрайську схему. Шахраї користуються скрутним становищем українців під час війни та продовжують пропонувати фейкові виплати. Цього разу йдеться про нібито соціальну допомогу від НБУ.
За даними банку, у соцмережах з’являються повідомлення, в яких шахраї стверджують, що Національний банк України проводить благодійну акцію разом із фондом "Твоя опора" – всім українцям виплачується "соціально-індивідуальна виплата". Для заповнення заявки на виплату такої допомоги шахраї пропонують перейти в шахрайський чат-бот.
"Наголошуємо, що Національний банк не здійснює жодних соціальних виплат! Нині НБУ проводить благодійну акцію зі збору коштів для допомоги ЗСУ. Але вона не передбачає здійснення виплат", - кажуть в НБУ.
Як за подібними схемами шахраї можуть привласнити чужі гроші
На шахрайських сайтах, чат-ботах зловмисники можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги. В результаті дані платіжної картки отримують шахраї. Також під приводом оформлення виплати вони можуть просити повідомити секретну інформацію:
Як уникнути шахрайства
1. Користуйтеся інформацією тільки з офіційних джерел. Усю офіційну інформацію НБУ публікує на своєму сайті, або у власних соцмережах. Також інформацію про всі види легальної фінансової допомоги, яку можуть отримати наші громадяни, можна переглянути на порталі.
2. Не переходьте за неперевіреними посиланнями. Якщо все ж необхідно перейти на сайт організації, адресу якої ви отримали в посиланні, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
3. Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.
4. Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку через інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки.
5. Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Адміністрації месенджера — про користувачів, які порушують закон:
Кіберполіції, якщо стали жертвою злочину в інтернеті — посилання тут.
CERT-UA - про фішинг, зловмисне ПЗ, кібератаки за адресою cert@cert.gov.ua.
Нагадаємо, шахраї виманюють платіжні дані з банківських карток українців. Крім того, в Україні шахраї за гроші пропонують "звільнити" з полону військових.
Також Інформатор писав, що "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.