У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Росту ВВП заважають постійні ракетні обстріли, блокування зернового коридору та нові руйнування інфраструктури
Національний банк прогнозує, що цьогоріч українська економіка зросте на 2,9%. Попередній прогноз передбачав зростання ВВП на 2%. Зростання повинно відбутися в останньому кварталі 2023 року.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
"Подальшому відновленню економіки сприяє зростання внутрішнього попиту в умовах стабільного функціонування енергосистеми та макрофінансова стійкість. Водночас обмежували зростання ВВП постійні ракетні обстріли, саботаж роботи "зернового коридору" та нові руйнування інфраструктурних об’єктів. Крім цього, на бізнес негативно впливали торговельні обмеження для української агропродукції з боку низки країн ЄС", - йдеться у повідомленні.
Ці чинники зумовили скорочення експорту України в II кварталі. На жаль, вони стримуватимуть відновлення економіки надалі. Водночас є добрі новини - пожвавлення економіки у виробничих секторах так в секторі послуг.
"Ураховуючи це, НБУ помірно підвищив прогноз зростання реального ВВП у 2023 році – з 2,0% до 2,9%. Надалі економічне зростання прискориться, ураховуючи припущення прогнозу НБУ про зниження безпекових ризиків у середині 2024 року", – пишуть у Нацбанку.
Налагодження морської логістики, припинення обстрілів інфраструктури та повернення мігрантів - це три найважливіші умови для зростання економіки. Важливу роль тут також відіграє м’яка фіскальна політика.
"НБУ закладає в новий прогноз припущення щодо суттєвого зниження безпекових ризиків у середині 2024 року. Довша, ніж припускається, тривалість повномасштабної війни загрожуватиме додатковими втратами для економічного зростання, зокрема через суттєвіші руйнування та більшу міграцію. Це також може мати негативні наслідки для цінової динаміки, насамперед через вищий тиск на курсові та інфляційні очікування", - пояснюють в Нацбанку.
З огляду на це регулятор прогнозує зростання реального ВВП у 2024 році лише на 3,5%. У попередньому прогнозі вказувалось число на 4,3%. Зате у 2025 році ВВП, за очікуванням НБУ, зросте на 6,8%, хоча раніше говорили про 6,4%.
Як раніше писав Інформатор, в НБУ бачать гарні передумови для повернення до гнучкого курсу валют. Тут сподіваються, що відв'язати гривню від долара вдасться ще до перемоги над росією.
Ми також повідомляли, що вперше за понад рік НБУ знизив облікову ставку. завдяки міжнародній допомозі посилилася спроможність НБУ забезпечувати стійкість курсу, що впливає і на оптимізм вкладників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.