Нацбанк оштрафував "Є-Гроші" і "Money4You" на понад 1,3 млн гривень: деталі

Читать на русском

Компанії неналежно виконують свої обов’язки

Читать на русском
НБУ і банки
Регулятор оштрафував кредитні організації, колаж "Інформатор"

Компанії неналежно виконують свої обов’язки

Національний банк України (НБУ) у черні вирішив вжити суворих заходів проти деяких компаній, що працюють у сфері експрес-кредитування. Згідно з останніми повідомленнями регулятора, компанія "Є-Гроші" та ТОВ "ФК "Інвеструм" (ТМ "ЗеСredit", "BananaCredit") отримали штрафи відповідно у розмірах 1,266,096 тис. грн та 255 тис. грн. Крім того, ТОВ "Маніфою" (ТМ "Money4You") знову оштрафував регулятор.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку. Причиною штрафів стали порушення в організації та проведенні первинного фінансового моніторингу.

Зокрема, "Є-Гроші", яка посідає п'яту позицію серед провідних компаній ринку експрес-кредитів, оштрафували через недостатньо ефективну організацію фінансового моніторингу. Штраф нарахували в розмірі 1,266,096 тис. грн.

Також Нацбанк оштрафував ТОВ "ФК "Інвеструм" (ТМ "ЗеСredit", "BananaCredit") на 255 тис. грн за аналогічні порушення. Варто відзначити, що у цього ТОВ вже була відкликана ліцензія на надання фінансових кредитів наприкінці травня.

Крім цього, "Money4You", яке займає 20-те місце на ринку експрес-кредитів, також отримало штраф у розмірі 51,85 тис. грн. Причиною цього покарання стало надання завідомо неправдивої інформації. Сума штрафу  "Money4You" та  "Є-Гроші" становить понад 1,3 млн гривень.

НБУ заборонить анонімне поповнення карток

Нацбанк України вирішив внести зміни до правил переказу грошей та поповнення рахунків через термінали з метою зменшення анонімності та зміцнення контролю над джерелом надходження коштів. Запровадження нових правил передбачено з 1 серпня.

Згідно з повідомленням пресслужби НБУ, зміни стосуються використання терміналів для внесення готівки на рахунки. Зокрема, громадяни зобов'язані будуть вказувати номер телефону отримувача коштів у квитанції. Ця міра сприятиме збору більш точної інформації про транзакції та джерело коштів.

Ці зміни стосуються лише переказу грошей через термінали та не впливають на інші види платежів, такі як комунальні послуги, рахунки за інтернет, телебачення, квитки на залізничний транспорт, податки, штрафи, адміністративні послуги та інше.

Нагадаємо, раніше НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон. Але це стосується не всіх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.