НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон, але не для всіх

Читать на русском

В НБУ вирішили дозволити українцям перекази у валюті, однак з певними обмеженнями

Читать на русском
НБУ
Деякі українці знову зможуть перераховувати валюту за кордон

В НБУ вирішили дозволити українцям перекази у валюті, однак з певними обмеженнями

Національний банк України дозволив громадянам здійснювати за кордон перекази у валюті, проте є певні обмеження. Річ у тім, що йдеться лише про конкретні перекази, а саме — ті, які мають гарантію від міжнародної організації.

Про це розповів під час брифінгу голова правління Національного банку України Андрій Пишний. За його словами, йдеться про дозвіл для українських компаній та фізичних осіб переказувати валюту за кордон. Однак це стосується ситуацій, коли метою є погашення заборгованостей за кредитами. Тобто, тепер українці зможуть розплачуватися валютою переказами в інші країни.

Проте все ж є певні обмеження, і послугою зможуть скористатися далеко не всі. Представники Національного банку України пояснили, що перераховувати можна буде лише та гроші, які мають "гарантію чи запоруку від міжнародної фінансової організації". Також такі перекази дозволять, якщо йдеться про гроші, що надавалися за участі експортно-кредитного агенства або через іншу іноземну особу чи установу, якщо серед акціонерів є іноземний державний банк. Водночас українці зможуть здійснювати перекази, згідно з умовами кредитних договорів.

Представники Національного банку України впевнена, що такі послуги будуть тільки розширювати можливості для міжнародних партнерів. Йдеться про фінансування для відновлення української економічної системи. За словами заступника голови правління Національного банку України Юрія Гелетія, регулятор планує продовжувати лібералізацію обслуговування кредитів у валюті. Тобто, можливо найближчим часом українці отримають і інші дозволи.

 

Ситуація з валютою в Україні

Експерти пояснювали, чому останнім часом долар стрімко падає, а наша національна валюта – зміцнюється. Зокрема, серед причин сезонний фактор. Наприклад, традиційно наприкінці року курс зростає, а в березні – спадає. При цьому на курс впливають безготівкові купівлі валюти, а також депозити громадян. Серед факторів, які впливають на валюту, експерти називають і війну. Попри все українцям не радять чекати, що курс впаде, наприклад, до 30 гривень. 

Також фінансові аналітики змінили прогнози щодо курсу валют та покращили свої очікування. Зараз банкіри прогнозують інфляцію 17,4%. При цьому є також прогнози на показник 11,2%. Водночас експерти вважають, що споживчі ціни протягом року в Україні можуть зрости ще на 13,5%. 

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, які в Україні валютні обмеження на період воєнного стану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.