Нацбанк оштрафував український банк з власником з Китаю на 14 мільйонів гривень

Загалом регулятор покарав три банки та п'ять небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу

НБУ
Національний банк у вересні застосував до трьох банків та п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення у сфері фінмоніторингу

Національний банк України у вересні 2024 року застосував заходи впливу до трьох банків та п’яти небанківських фінансових установ за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) незаконних доходів. Зокрема, НБУ оштрафував АТ "Український банк реконструкції та розвитку" на 14,07 мільйона гривень за невиконання вимог до проведення первинного фінансового моніторингу. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

АТ "Український банк реконструкції та розвитку" також не надав правдиву інформацію на запит інспекційної групи НБУ щодо дотримання персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Крім того, регулятор оштрафував АТ "Банк 3/4" на 10,05 мільйона гривень за неналежне виконання обов'язку застосовувати у своїй діяльності ризик-орієнтований підхід, а також обов'язку щодо здійснення належної перевірки нових, а також існуючих клієнтів. Цей банк отримав письмове застереження за інші порушення.

Своєю чергою АТ "Комінбанк" оштрафували на 2 мільйони гривень за неналежне виконання вимог до впровадження внутрішніх систем протидії легалізації незаконних доходів та управління ризиками. До того ж НБУ вжив заходів впливу щодо низки фінансових компаній:

  • ТОВ "ФК "Юніос" оштрафували на 340 тисяч гривень за неналежне виконання вимог щодо подачі Нацбанку запитуваної інформації,
  • ТОВ "ФК Юапей" отримало штраф у розмірі 255 тисяч гривень та письмове попередження,
  • ТОВ "ІФГ" та ТОВ "ФК "Капітал-Дніпро" отримали штрафи у розмірі 51 тисяч гривень кожне,
  • ТОВ "ФК "ЕВО" отримало штраф у розмірі 1,7 тисячі гривень. 

Про український банк з власником з Китаю

АТ «Український банк реконструкції та розвитку» був створений згідно з постановою Кабінету міністрів України №655 від 05.05.2003 року «Деякі питання розвитку інноваційної інфраструктури в Україні та напрями діяльності Української державної інноваційної компанії у 2003 році» та зареєстрований НБУ 19 березня 2004 року. Засновниками банку була державна інноваційна фінансово-кредитна установа, яка до 30.05.2012 року була мажоритарним акціонером банку та фізичні особи. До 2015 року мажоритарним акціонером банку (99,99% статутного капіталу) була держава в особі Міністерства фінансів України, яке передало свої акції Фонду державного майна України. У 2015 році Україна офіційно приєдналася до державної програми КНР "Один пояс, один шлях", проголошеної у 2013 році та яка передбачає 1 трильйон доларів китайських інвестицій в 60 країн світу. 30 листопада 2016 року фондом державного майна України був проведений  аукціон з продажу 99,99% акцій АТ «Український банк реконструкції та розвитку». За результатами аукціону новим інвестором банку стало ТОВ "БОСЕ (ГОНКОНГ) КО., ЛІМІТЕД". 17 листопада 2017 року Тяньцзінське акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю "Бохайська Товарна Біржа (BOCE)", яка володіє ТОВ "БОСЕ (ГОНКОНГ) КО., ЛІМІТЕД", закінчила процес придбання АТ «Українського банку реконструкції та розвитку» (УБРР), що є першим українським банком зі 100% китайським капіталом та першою українською кваліфікованою фінансовою установою з китайським капіталом, схваленою регулятором та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube