НАБУ займеться розслідуваннями корупційних криптоактивів

Читать на русском

Бюро розуміє, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті

Читать на русском
НАБУ
Детективи і аналітики НАБУ виявлятимуть і розслідуватимуть корупційні криптоактиви

Бюро розуміє, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вмітиме виявляти й розслідувати корупційні криптоактиви. Для цього детективи та аналітики пройдуть навчання. Воно триватиме з травня 2023 по січень 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Очікується, що під час навчання працівники НАБУ підвищать знання та навички з відстежування та документування незаконних криптоактивів, використання світових та найбільш популярних криптоінструментів, налагодять належну кооперацію та взаємодію з ключовими українськими та світовими криптобіржами і криптообмінниками, а також оперативний обмін інформацією з міжнародними правоохоронними організаціями.

"Понад 250 детективів і аналітиків НАБУ розпочали вивчати інструменти "сучасної" корупції – криптовалютні технології. Бюро розуміє, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті", - йдеться в повідомленні.

Тренінг "СryptoEdge" про криптовалютні технології та методики розслідування злочинів з використанням віртуальних активів" є наймасштабнішим в історії Бюро. Серед експертів – фахівці з віртуальних активів та провідні тренери з України та світу, представники криптоспільноти та розробники аналітичного інструментарію.

"Відтак, працівників НАБУ інтегрують до міжнародної екосистеми крипторозслідувачів, а криптовалюта перестане бути "панацеєю" корупціонерів для приховування злочинів", - резюмували в НАБУ.

НАБУ підвищило ефективність розслідування злочинів, вчинених з використанням криптовалют

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) першим в Україні розпочало цифровізацію досудового розслідування та впроваджує практики з використання інформаційних технологій для підвищення ефективності роботи. Так, у грудні 2021 року детективи Національного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстрували першу справу в eCase Management System – міжвідомчій системі електронного кримінального провадження. eCase MS передбачає поступове переведення досудового розслідування за участі НАБУ, САП та ВАКС в електронний формат. Національне агентство боротьби зі злочинністю Великої Британії (The National Crime Agency) допомагає НАБУ впроваджувати нові інструменти для відстеження коштів, отриманих у вигляді хабарів чи вкрадених у держави, та викриття посадовців, причетних до корупційних правопорушень. Лише оновлення технічного забезпечення недостатньо для поступу в протидії корупції, тож детективи НАБУ постійно підвищують кваліфікацію. Вони постійно відвідують тренінги

Нагадаємо, ЄС затвердив перші у світі всеосяжні правила регулювання ринку криптовалюти. Крім того, законодавці Британії запропонували регулювати криптоіндустрію як гемблінг.

Також Інформатор писав, чи стане біткоїн новою головною резервною валютою у світі, замінивши долар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.