Підозру вже отримали семеро осіб
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організовану групу, яка була створення задля заволодіння державними коштами та коштами міжнародних партнерів України. Зокрема, вони розкрадали кошти, виділені на відновлення Харкова після російських обстрілів. Загальна сума збитків оцінюється у 159,5 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Підозру вже отримали семеро учасників схеми.
Відомо, що групу організували у 2022 році. Її головою був впливовий бізнесмен, який у змові з першим заступником гендиректора КП “Харківські теплові мережі” домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. Саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.
Після цього “переможець” через фірми-прокладки закупляв продукцію у виробника та перепродав КП за понад удвічі завищеною ціною. Водночас КП мало з цим виробником прямі господарські відносини.
“Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.
Підозру у вчиненні злочину вже отримали семеро осіб. Серед них – лідер організованої групи, перший заступник генерального директора та один з директорів КП “Харківські теплові мережі, а також чотирьом людям, які сприяли розкраданню коштів.
11 січня 2024 року стало відомо про викриття масштабної схеми заволодіння електроенергією НЕК "Укренерго", внаслідок якої компанія зазнала збитків на суму понад 716 млн грн. Про підозру у скоєнні злочину повідомлено організатору схеми, колишньому посадовцю "Укренерго", голові правління банку та директору приватної компанії.
Також у січні НАБУ та САП завершили розслідування справи про заволодіння 312 мільйонами гривень Міністерства оборони. Серед підозрюваних – нардеп 8-го скликання, колишній заступник голови Генштабу ЗСУ, директор підконтрольної компанії, а також двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу.
Нагадаємо, що у державний бюджет повернули майже 1,5 мільярди гривень, які намагалися вкрасти на закупівлі артилерійських снарядів для Збройних Сил України. Кошти були виведені за кордон під час придбання оптової партії боєприпасів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.