Наближення перемовин, невеселі рекорди та врятовані котики - головне за 26 листопада

Все більше українців - за перемовини, кількість Шахедів зростає, наступ росіян на фронті посилюється

Мирні перемовини, коти
26 листопада - день сумних рекордів

Інформатор нагадує про головні події 26 листопада. Цей день виявився багатим на рекорди, на жаль, з сумним відтінком. Серед українців зростає запит на проведення мирних перемовин з ворогом, вже майже дві сотні Шахедів атакували Україну лише за одну ніч, а росіяни посилюють тиск на фронті. Проте було і дещо миле - про це дізнаєтеся наприкінці матеріалу.

Новий рекорд: майже дві третини українців - за перемовини

Чи не найцікавішим фактом, який озвучили сьогодні, стали результати опитування Центру соціального моніторингу про настрої українців під час війни. Найбільше резонують два показники:

Опитування про настрої українців щодо перемирення та кордонів
Опитування про настрої українців щодо перемирення та кордонів

Також показовим є те, що 60% населення України вже згодні з рішення про заморозку війни, в той час, як проти - лише 35%. Також 47% вважають, що війна триватиме понад рік, у швидке її закінчення (до пів року), анонсоване Трампом, вірять лише 20%.

І це все - справжня сенсація і велика дилема для української влади. Чому сенсація? Оскільки до цього найбільшим показником кількості прихильників перемовин були 52%, які фігурували в опитуванні тижневої давнини від компанії Gallup. Ці самі 52% можна було списати на похибку чи якийсь ситуативний момент зневіри українців, але такий різкий прорив каже, що ці настрої стають насправді домінуючими в країні. До речі, в Росії - теж (там одне з останніх опитувань також показали 52% прихильників перемовин). Чому дилема? Оскільки на офіційному рівні багато топспікерів влади (той же Подоляк) виключають будь-які навіть натяки на такі речі як перемовини, а тим більше - перемовини.

Скоріш за все, багаторазові обіцянки обраного президента США Дональда Трампа породили в українцях віру чи надію на близьке завершення пекла, у якому опинилася країна, отже багато хто вже згоден піти на певні поступи. Очевидно, що з усім цим Банковій треба щось робити. Якою саме буде реакція - побачимо вже невдовзі.

Рекордна атака Шахедів

Ще одним фактором, який спонукає українців до того, аби бути більш гнучкими у свої позиції стає постійне погіршення якості життя навіть для тієї частини, для кого війна є найбільш віддаленою. У ніч на 26 листопада Україну атакувала рекордна кількість Шахедів - 188. Збили з них - 76. 95 - радіолокаційно втрачених. Ще пʼятеро вирішили завершити свою мандрівку у Білорусі.

Очевидно, що це число може перевалити за дві сотні, оскільки ні для кого не є секретом нарощування росіянами темпів виробництва безпілотників. Ще восени фігурували числа, що росіяни виробляють по два дальніх безпілотники на годину, що очевидно, дозволяє їм кошмарити українські міста нонстоп.

Зазначимо, що наслідками сумного рекорду стали влучання в об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки. На щастя, від атаки Шахедів, ніхто не загинув.

Рекордні темпи наступу росіян

Ще одним фактором зневіри українців є постійні успіхи окупантів. Як повідомляє Reuters (щоправда, з посиланням на дані українських аналітиків DeepState), за останній тиждень росіяни окупували 235 квадратних кілометрів, що є найшвидшим темпом наступу з часу початку великого вторгнення ворога. Загальна площа захоплених територій у листопаді сягнула 600 квадратних кілометрів.

Загалом Росія зараз контролює близько 18% території України, включаючи весь Крим, більшість Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Темпи наступу найбільше зросли у Донецькій області, де основні бої точаться навколо Курахового.

На думку Інституту вивчення війни (ISW), якщо російські війська прорвуть оборону біля Курахового, це може відкрити шлях до подальшого наступу у бік Запоріжжя та Покровська. Водночас ці дії дозволять Росії укріпити тили та створити додаткові стратегічні переваги.

Інші новини 26 листопада стисло:

  • Російські військові вчинили черговий воєнний злочин, розстрілявши п'ятьох полонених воїнів ЗСУ. Це сталося поблизу села Петрівка на Покровському напрямку. ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
  • Російські війська завдали авіаційного удару по Сумах 26 листопада. Унаслідок обстрілу пошкоджено станцію технічного обслуговування (СТО), житлові будинки, дитячий садок і прилеглу інфраструктуру. Загинули двоє людей. ДЕТАЛЬНІШЕ>>> 
  • Малозабезпечені родини, а також сім'ї - ВПО отримають грошову допомогу на купівлю теплого одягу, взуття та інших речей для дітей. Уряд доповнює новими програмами та ініціативами комплексний пакет «Зимової підтримки» для українських родин. ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
  • Міністерство оборони вже протягом трьох тижнів проводить розслідування причин браку 120-мм мін, які отримали бійці на фронті. Наразі їхнє використання призупинено, а самі снаряди вилучили для дослідження ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
  • Наймиліше за день. Українські розвідники провели нетипову евакуацію з острова Зміїний. У межах операції "ГУР-КІТ" бійці "Спецпідрозділу Тимура" ГУР Міноборони України вивезли 15 котів на "велику землю". ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
Врятований бійцем ГУР кіт
Врятований бійцем ГУР кіт

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube