Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
«Будьмо!» наповнений життям сучасних українців, їхнім незламним духом та оптимізмом. У ньому відображені виклики, з якими стикається кожен: відсутність світла, холодні будинки, робота під звуки генератора. Але навіть у цих обставинах українці зберігають гумор, витримку та здатність радіти життю.
Майже рік заступних командира заробляв на військових, які не бажали служити
Працівники Державного бюро розслідування повідомили про підозру заступнику командира однієї із військових бригад. Спритник протягом майже одного року заробляв на військових, які не бажали служити. Він не лише забирав у них половину зарплати, але й дбав про те, щоб час від часу бійці отримували бойові виплати.
Як повідомили у ДБР йдеться про заступника командира 110-ї окремої механізованої бригади, а за даними "УП" мова йде про Руслана Шелеста. Зазначається, що заступник командира організував схему із заробітками на військових, яка проіснувала майже рік. При цьому загальні збитки державі сягнули понад 2,2 млн гривень.
У ДБР повідомили, що учасниками цієї схеми могли бути десятки військових. Достеменно відомо про принаймні чотирьох осіб, які користувались схемою, щоб не служити. Схема існувала б й надалі, але її встиг зупинити підлеглий заступника командира - саме він передав правоохоронцям сумку із 1,5 млн грн, "зароблених" фігурантом. У відповідь заступник командира почав шантажувати підлеглого і навіть приписав йому СЗЧ зі зброєю.
Утім, 27 грудня ДБР провело обшуки у заступника командира. Під час обшуків у фігуранта знайшли автомат, який зафіксований в одній зі справ проти нього. Також було знайдено 5 млн грн. Крім того, заступника командира перевірять на причетність до оборудок з харчуванням військових.
За вчинене військовому світить до 15 років ув'язнення. Йому вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але без внесення застави. Заступника командира бригади підозрюють у перевищенні службових повноважень, та у привласненні зброї шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 та ч. 4 ст. 410 КК України).
Державне бюро розслідувань вже викривало корупційні афери з ТЦК на Одещині. Йшлося про чергову схему заробітку на мобілізації та ухилянтах від неї. З'ясувалося, що співробітник Малиновського районного ТЦК та СП несанкціоновано змінював дані військовозобов’язаних у системі “Оберіг”. За послугу він брав від 4 до 7 тисяч доларів.