Партнери також радили президенту України створити уряд у вигнанні й готуватись до партизанської війни
Перед вторгненням російських військ в Україну західні союзники радили президенту Володимиру Зеленському створити уряд у вигнанні. Деякі партнери також не виключаючи його загибелі. Наприклад, віце-президента США Камала Гарріс радила шукати альтернативи для українського керівництва.
Цими спогадами поділився колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у проєкті Ольги Кошеленко "USA-UA: Секретні файли Білого дому". Він згадує, що США були впевнені у поразці України. Деякі лідери країн передбачали можливе вбивство президента Володимира Зеленського російськими силами, через що закликали його записати відеозаповіт.
Кулеба розповів, що на безпековій конференції в Мюнхені віцепрезидентка Камала Гарріс порадила Зеленському шукати якісь військові рішення, щоб підготувати Україну до партизанської війни та готуватися до створення уряду у вигнанні. Дипломат пригадав, що останні дні лютого перед вторгненням йому самому пропонували не повертатися до Києва.
"Мені надіслала повідомлення одна людина – великий друг України, і коли я сказав, що я повертаюся, він каже – "треба, щоб Зеленський записав відеозаповіт", – пригадав ексміністр.
Насправді ж, у перший день повномасштабної війни президент України Володимир Зеленський близько сьомої ранку виступив із коротким зверненням до українців. Це звернення тривало 67 секунд, у ньому лідер країни підтвердив початок повномасштабної війни з Росією. Він закликав українців до стійкості та наголосив, що країна готова до боротьби. Також президент закликав не панікувати та довіритись Збройним силам України, повідомив про розмову з президентом США Джо Байденом щодо формування широкої антипутінської коаліції, а також пообіцяв весь час бути на зв'язку та інформувати суспільство про перебіг подій.
Одразу після початку вторгнення по всій країні почали формуватися черги до військкоматів і підрозділів територіальної оборони. Водночас українці самоорганізовувалися, стаючи на захист рідних міст і сіл. У своїх наступних промовах президент підкреслював, що українці не здалися та не підняли білого прапора. Це стало символом єдності й рішучості країни у протистоянні агресору.
На 100-й день боротьби Зеленський разом із прем’єром, головою ОП та учасниками переговорної групи України з РФ записав відео в урядовому кварталі Києва.
"Лідер фракції тут, голова ОП тут, прем’єр Шмигаль тут, Подоляк тут, президент тут. Наша команда набагато більша. Збройні сили України тут. І найголовніше наш народ тут. Захищаємо Україну вже 100 днів. Перемога – за нами", - сказав він, коли російські ЗМІ вже поширювали фейки про його втечу з країни.
Також президент висловлював впевненість у перемозі України та закликав громадян боротися за кожен наступний день. Це стало ключовою ідеєю опору та незламності для всієї країни. З цього часу Зеленський кожного вечора робить традиційне звернення до українців.
Інформатор також підбиває підсумки дня. Так, сьогодні, 31 жовтня, вже 981-й день війни в Україні. Четвер був насиченим на події в політичній сфері, військовій та кадровій політиці. Деякі події, як от випробування міжконтинентальних ракет КНДР та вбивства Росією цивільних у Харкові вже мають реакції світових партнерів у плані посилення ЗСУ військовою допомогою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.