Першим у Плані внутрішніх дій стала протидія дезінформації
Першим пунктом так званого Плану внутрішніх дій для посилення України стала боротьба з дезінформацією. Саме фейки, ІПСО, неправдиві повідомляння, які йдуть від російських пропагандистів та поплічників Кремля, є найбільшою загрозою для нашої держави. Другим важливим завданням є інформаційна діяльність. І українці, і західні партнери мають чітко розуміти наміри влади. Інформація має бути чіткою та доступною.
Про те, що саме боротьбі з дезінформацією відведено ключове місце у Плані внутрішніх дій для посилення України, повідомив радник президента з комунікацій Дмитро Литвин для "Детектор медіа". Він також наголосив, що до боротьби з дезінформацією залучені як ГУР, так і СБУ.
"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як "інформаційна твердість". Це загальна така історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки — ГУР і Служба зовнішньої розвідки України, — а також СБУ. Першим завданням є, звичайно, протидія дезінформації", — повідомив Литвин.
За його словами, другим важливим аспектом є інформаційна робота. Для України вкрай важливо, щоб і її народ, і західні партнери розуміли чітко, що відбувається, і якими є дії влади.
"Другим — щоб діяльність держави була зрозумілою і для нашого народу, і для наших партнерів. Адже багато в чому стійкість України у війні залежить від того, наскільки добре партнери розуміють, чого ми хочемо і як ми боремося. Відповідно, інформаційна робота — частина зовнішньополітичної діяльності й оборонної роботи. Тому інформаційна робота щодо інших суспільств, країн-партнерів тощо — це важливий пріоритет. Президент визначив, що інформаційний пункт може бути першим, із якого все починається. Якщо люди не розуміють, що відбувається, або якщо партнери не розуміють позицію України, то інші пункти буде складно реалізувати", — пояснив Литвин.
Президент Володимир Зеленський доручив державним посадовцям розробити внутрішній план дій на цей та наступний рік. У підсумку, завдяки новому документу разом з Планом перемоги українці зможуть отримати відповіді на питання викликів "як на фронті, так і у тилу". Документ отримав назву "План посилення" України.
Новий план, за інформацією видання BBC Україна, не є альтернативою плану перемоги. За даними видання, йдеться про документ, який стосуватиметься внутрішніх рішень в багатьох сферах. Зокрема, йдеться про ВПК, оборону, економіку, соціальну політику та інші. Зеленський задумав, що на відміну від плану перемоги, який націлений на Захід, цей план визначить кроки для самої України. Його мають підготувати до кінця 2024 року.
Водночас План перемоги Зеленського був представлений українському парламенту 16 жовтня, а в ЄС та НАТО - 17 жовтня. Цей документ включає: запрошення України до вступу в НАТО, посилення оборони України та розворот війни в бік Росії, стримування російської агресії, спеціальні стратегічні та економічні угоди з партнерами Києва. П'ятий пункт стосується післявоєнного періоду – Київ пропонує замінити американські війська в Європі українськими після війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.