Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен натякнула, що ядерна риторика Кремля межує з порожніми словами, а президента Європейського парламенту Роберта Мецола навіть не виглядала стурбованою
Ядерні прогнози Кремля, якими він останнім часом розкидається направо і наліво, більше не діють. На Заході ця риторика нікого не лякає, а деякі політичні лідери схильні розглядати страшилки росіян, як потенційний блеф чи порожні слова, і більше не здивовані ними. Попри це у Росії продовжують дотримуватися обраної лінії, викидаючі нові порції ядерного шантажу, особливо у бік США.
Про те, що на Заході більше не реагують на ядерні страшилки Кремля, пише видання TIME. Журналісти зауважують, що окремі політичні лідери розцінюють ядерні погрози, як такі, які межують з блефом, та більше не сприймають їх.
Так, прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен відреагувала на російські ядерні погрози, натякаючи, що це лише порожні слова. Вона закликала не дозволяти будь-кому порушувати ті норми, у які вірить весь цивілізований світ.
"Я не можу вас запевнити, чи це блеф, чи ні. Але я вважаю, що ми ніколи не повинні дозволяти комусь, хто не поважає демократію, права людини і всі ті речі, у які ми віримо, — вирішувати, що нам робити", — говорить Метте Фредеріксен, прем'єр-міністр Данії, яка є одним із найсильніших прихильників у НАТО щодо надання Україні більшої військової допомоги.
Зі свого боку, президентка Європейського парламенту Роберта Мецола не виглядала стурбованою чи навіть особливо здивованою апокаліптичною риторикою Кремля.
"Це типова реакція. Це конфронтаційно", — сказала вона TIME.
Коли її запитали, чи сприймає вона такі погрози всерйоз, Мецола додала: "Якщо це буде зростаюча риторика, то до цього нам потрібно буде підготуватися".
Якщо Сполучені Штати почнуть вживати заходів для відновлення ядерних випробувань, "за нами не заіржавіє" і РФ відразу відповість дзеркально. Про це заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков.
Коментуючи відгук ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань з боку РФ у листопаді 2023 року, Рябков зазначив, що у Москви "скінчилося терпіння".
"Ми 23 роки чекали, поставлено крапку. Що далі відбуватиметься - питання відкрите. Відповідь на нього повною мірою залежить від тієї лінії, яку будуть проводити США та їхні союзники", - сказав він.
Через три дні після того, як президент Росії Володимир Путін заявив про зміну ядерної доктрини своєї країни, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 29 вересня звинуватив Захід у використанні України як інструменту для спроби "стратегічної поразки" Москви та "підготовки Європи", щоб вона також долучилася до війни. Лавров пригрозив, що Росія є ядерною державою і зробив це прямо з трибуни ООН.
Раніше російський правитель Володимир Путін заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю у відповідь на будь-який напад, який становить "критичну загрозу нашому суверенітету". У відповідь Сполучені Штати та Євросоюз назвали його заяви "безвідповідальними".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.