На яких АЗС України безпечно заправлятися - перелік

Експерти прогнозують збільшення обігу "тіньового" пального

Якість бензину
Перевірка бензину на АЗС України

У вересні перевірка бензину А-95 показала, що великим загальнонаціональним мережам можна довіряти. Одинадцять з них торгують якісним продуктом. Але зразки семи АЗС мають певні порушення. 

Фахівці Інституту споживчих експертиз у вересні перевірили якість бензину А-95 на 18 заправках різних АЗС України – від загальнонаціональних до регіональних. Результати розподілили на три категорії. 

"За два місяці, які пройшли з моменту відновлення ставок ПДВ та акцизу,пальне на українських АЗС здорожчало більш ніж на 8 гривень за літр. Які це буде мати наслідки для економіки, інфляції та гаманців громадян, дізнаємося найближчим часом, оскільки підвищення має певну інерцію. А от про що можна сказати абсолютно точно вже зараз – настав зоряний час для бодяжників пального. Податки вони не платять, тому одномоментно почали заробляти на літрі на 8 гривень більше. Чимало автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у гуртових трейдерів. Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів", - йдеться у повідомленні. 

Де безпечно заправлятися 

У першу (зелену зону) потрапили проби, які відповідають стандарту "Євро 5". Це: 

  • SOCAR,
  • ОККО,
  • WOG,
  • AMIC,
  • PARALLEL,
  • ОВІС.

У відібраних пробах зафіксовано високі показники октанового числа. Також вони мають у своєму складі набагато нижчий за нормативний вміст сірки. Інші показники також не підвели. Відповідно заправлятися у цих мережах безпечно.

АЗС, представлені у другій (синій зоні) теж заправляють якісним пальним. Але показники, які відібрали, не мають "запасу міцності", а деякі вписались у ДСТУ за максимально допустимими нормами. Це відомі всеукраїнські мережі, більшість з яких мають дещо нижчі ціни, ніж у лідерів рейтингу: 

  • УКРНАФТА,
  • АВІАС+,
  • UPG,
  • MARSHALL,
  • SHELL,
  • NEFTEK.

У червоній зоні опинились всеукраїнські та місцеві мережі. Найбільше порушень стосуються таких показників, як октанове число і вміст сірки. Заправлятись таким пальним може бути шкідливо для вашої автівки. Особливо це стосується сучасних дорогих моделей.

Висновок експертів 

Експерти прогнозують збільшення обігу "тіньового" пального, оскільки дохідність фальсифікування значно виросла. Крім того, повернення податків, і відповідно збільшення вартості пального в роздріб, буквально штовхають споживачів до торгівців неякісним бензином. Все ж різниця в декілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв, особливо в нинішні важкі часи. Але фахівці застерігають від сумнівної економії, бо вона неминуче призведе до фінансової халепи з ремонтом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube