На які виплати мають право родичі загиблих військових: пояснення Міноборони

У Міноборони пояснили, які виплати призначаються родичам загиблих захисників

Виплати
Стало відомо, які виплати надаються родичам загиблих військових

Родичі загиблих військових мають право на оформлення пенсії в разі втрати годувальника. Зокрема, виплати призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби; або пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження військової служби, чи якщо зник безвісти у період бойових дій. 

Як пояснили в Міністерстві оборони України, право на оформлення такої пенсії мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих, зниклих безвісти військовослужбовців, які були в них на утриманні. Водночас незалежно від перебування на утриманні, виплати призначають: 

  • Дітям до 18 років (або до 23 років, якщо дитина навчається на денній формі навчання);
  • Батькам та дружині (або чоловіку), якщо вони досягли віку, який дає право на призначення пенсії ((жінки — 50 років та 20 років страхового стажу, чоловіки — 55 років та 25 років страхового стажу або незалежно від страхового стажу жінки — 55 років, чоловіки — 60 років);
  • Дружині (або чоловіку) у випадку догляду за дітьми, які молодші 8 років.       

Розмір пенсії в разі втрати годувальника залежатиме, зокрема, від обставин причинного зв'язку смерті військового. Встановлює причинний зв'язок військово-лікарська комісія Збройних Сил України. Виплати розраховуються таким чином:

  • 70% від грошового забезпечення для одного члена родини або 50% грошового забезпечення, якщо на виплати мають право декілька або більше членів родини — у випадку, якщо смерть військового пов'язана із захистом Батьківщини, виконанням обов'язків військової служби;
  • 30% грошового забезпечення на кожного члена родини — якщо смерть військового пов'язана з проходженням військової служби. 

Виплати військовим

У Міністерстві внутрішніх справ України пояснювали, що військові, які перебувають у полоні, мають право на щорічну грошову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Ці виплати здійснюються після звільнення з полону. В період перебування військового в полоні члени родини звертаються до Міністерства реінтеграції із заявою за встановленою формою та відповідним пакетом документів. Які документи необхідні:

  • Копія документа, що посвідчує особу заявника;
  • Відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році;
  • Довідка з реквізитами особистого рахунку, відкритого в банківській установі.

Раніше також розповідалося про жительку Чернігівщини, яка витратила на ремонт дороги кошти, що отримала після загибелі сина на фронті. Валентина Грищенко розповіла, що на їхній вулиці в Сосниці ніколи не було нормальної дороги, через що навесні та восени місцеві жителі пробиралися до будинків через бруд та калюжі. Зараз вулицю назвали на честь сина Валентини, військового ЗСУ. Після його смерті Валентина перерахувала на благодійний рахунок селищної ради чотири мільйони гривень з грошей, які держава виплатила їй після того, як не стало її сина. Мати  впевнена, що Владислав підтримав би її рішення.

"Як би поставився мій син? Нормально. Я нічого не роблю того, що мій син би не схвалив. Він був такий добрячок, як кажуть, "душа на розпашку", весь у маму. Він би мене підтримав у моєму рішенні", — переконана жінка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube