Відомо про щонайменше 60 українців, які захворіли на одну з версій вірусу гепатиту - Новини України
На Вінниччині зафіксували спалах гепатиту А. Уже відомо про щонайменше 60 людей з підтвердженим діагнозом. Медики поки що не встановили єдине джерело інфікування постраждалих.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці. Зараз тривають комплексні міри з реагування на поширення цієї хвороби.
Зазначається, що 60 людей вже мають підтверджений діагноз гепатиту А. Серед них було також й 14 дітей. Їх госпіталізували та зараз вони знаходяться під наглядом лікарів. Також 14 людей очікують на підтвердження діагнозу.
В МОЗ додали, що спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб займаються дослідженням причини спалаху інфекції. У першу чергу вони перевіряють стихійні ринки, точки централізованого та децентралізованого водопостачання. Під час цього процесу вони беруть відбір зразків з навколишнього середовища.
Загалом фахівці узяли 66 проб води з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води чи розподільчої мережі. За їх даними, 53 об'єкти відповідають санітарним нормам та ймовірно не є джерелом поширення гепатиту А.
Гепатит А – це запальне інфекційне захворювання печінки харчового походження. Інфікування відбувається через споживання брудної води, їжі або під час близького контакту з хворим. Також він виникає через недотримання особистої гігієни, а також у родинах, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Гепатит А може спричинити ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах.
З ознак, які допоможуть помітити цю хворобу виділяють: виражену загальну слабкість та підвищену втомлюваність, підвищену температуру, втрату апетиту, діарею, блювоту, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця. Однак ці симптоми не завжди вказують на інфікування.
Інкубаційний період гепатиту А триває 14–28 днів. Після перенесеного захворювання в людини виникає довічний імунітет. Якщо людина помітила в себе це захворювання, то варто дотримуватись певної профілактики: мити руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету, пити лише добре кип’ячену воду, мити овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням. Самолікуванням також не варто займатись і при клінічних ознаках появи інфекції варто звернутись в лікарню.
На сайті МОЗ повідомлялось, що держава доставила у всі області України 10 тисяч доз вакцини проти гепатиту А, які відомство отримало від ВООЗ. Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що через війну українцям доводиться перебувати в укриттях, в місцях масового скупчення людей, , а також там де немає води. Це все підвищує ризик поширення інфекційних хвороб.
"Завдяки співпраці з ВООЗ 10 тисяч доз вакцин проти гепатиту А вже розподілені до кожної області до центрів контролю та профілактики хвороб, зокрема до областей з високим ступенем ризику захворюваності – це регіони, де прогнозовані повені та паводки, – для забезпечення вакцинації", - сказав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.