У перші два місяці війни фіксували зниження рівня злочинності майже за всіма видами злочинів
Поліція фіксує ріст злочинності на тимчасово окупованих територіях. Хоча з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну протягом перших двох місяців було навпаки.
Про це повідомив начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції України Вадим Дзюбинський, передає Інформатор.
Поліція фіксувала зниження рівня злочинності майже за всіма видами злочинів. Цьому сприяв ряд чинників, зокрема введення комендантської години, масова міграція людей за кордон та всередині країни і посилене несення служби поліцейських, військових, бійців територіальної оборони.
"Починаючи з травня, ми спостерігали тенденцію щодо збільшення рівня злочинності в порівнянні з початком військової агресії. Попри те, що загальна злочинність зменшилася впродовж півроку на 25 % і рівень тяжких та особливо тяжких злочинів залишився на рівні минулого року, кількість умисних вбивств збільшилася через вбивства на окупованих і деокупованих територіях", - заявив Дзюбинський.
У той же час, зафіксовано менше квартирних крадіжок, розбійних нападів і пограбувань. Однак простежується тенденція до збільшення незаконних заволодінь транспортних засобів майже на 86% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
"На територіях, де не відбувалися активні бойові дії, майже не фіксуються незаконні заволодіння транспортом. В основному ми реєструємо такі злочини на окупованих і деокупованих територіях Луганської, Донецької, Харківської, Чернігівської, Сумської областей", - відмітив Дзюбинський.
Значну частину злочинів на окупованих територіях скоюють як російські військові, так і громадянами України, які залишилися там.
"Цей фактор ускладнює документування і розслідування злочинів. Але поліція встановлює свідків, здобуває докази - аудіо, фото, відео - цих злочинів для притягнення винних до відповідальності", - додав Дзюбинський.
Незаконний обіг зброї
"Під час активних бойових дій у нас з’являється велика кількість необлікованої, трофейної, втраченої зброї, яка різними шляхами потрапляє на мирну територію, де в подальшому розповсюджується, зберігається, а також використовується для скоєння різних видів злочинів. Тому ми посилюємо роботу у цьому напрямку", - наголосив Дзюбинський.
Нагадаємо, у Запорізькій області окупанти на КАМАЗі переїхали легкове авто, загинули троє цивільних, серед них — дитина. Крім того, у Києві агент російських спецслужб збирав дані про військових та тероборону.
Також Інформатор писав, що у росії мобілізують медиків, шпиталі не можуть впоратися з наявною кількістю недобитих окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.