Чоловік допомагав виводити людей з окупації та співпрацював із 93-ю бригадою Холодний Яр
У Тростянецькому суді на Сумщині розглядають справу мешканця села Кам'янка Віталія Куколя. На початку війни він допомагав виводити людей з окупації та співпрацював із 93-ю бригадою "Холодний Яр". Тепер же його обвинувачують у виготовленні та зберіганні зброї та вибухівки. Чоловік вину не визнає, бо таким чином, каже, готувався захищати своє село від російських військ на початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляють кореспонденти Суспільного, на початку засідання суддя Олександр Огієнко роз'яснив Віталію Куколю, що йдеться, зокрема, про 25 лютого 2022 року. Зокрема, суддя пояснив обвинуваченому, що за незаконне виготовлення вогнепальної зброї настає кримінальна відповідальність.
Віталій Куколь підозрюється у виготовленні одноствольного дульнозарядного пістолета з гнотовим запаленням з фрагмента металевої трубки та дерев'яного руків’я. Крім того, він змайстрував одноствольну дульнозарядну рушницю з капсульним механізмом запалювання за допомогою фрагмента металевої трубки та рукоятки рушниці для підводного полювання.
Мешканець Сумщини пояснив, що перед вторгненням виготовив вибухівку та озброєння, щоб захистити село від окупантів. Разом з односельцями вони готувались обороняти від російських військ Кам’янку. Восени 2023 року він розказував свою історію "Суспільному" і показував власноруч зроблену для цього зброю.
Щоправда, виготовленою зброєю, за словами обвинуваченого, він не користувався. Після закінчення ж війни хотів передати її до одного з музеїв. Нині, роз’яснивши чоловіку суть обвинувачення, сторони визначали подальший порядок розгляду справи.
Наступне судове засідання призначили на 22 серпня. Тоді мають вивчати письмові докази. Віталію Куколю інкримінують статтю "Незаконне поводження зі зброєю". Якщо провину чоловіка доведуть, йому загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.
Зазначимо, що омбудсмен Дмитро Лубинець взяв цю справу на особистий контроль і вживатиме заходів. Він зазначив, що чоловік виготовив зброю з метою самозахисту - для того, аби захищати рідне село від загарбників і нагадав, що тоді вся Україна виготовляла "коктейлі Молотова". Те, що зараз чоловік постав перед судом за прагнення захистити себе та односельчан, він вважає несправедливим.
"Відповідно до ст. 17 Конституції України "Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу". Тож чоловік сумлінно виконував свій обов'язок, а опинився на лаві підсудних. Беру цю справу на особистий контроль та буду вживати всіх належних заходів для захисту прав людини, адже здоровий глузд та справедливість мають перемогти", - зазначив Лубінець у телеграм-каналі.
На окупованій території українські партизани продовжують працювати у тилу ворога, здобуваючи важливу інформацію для української армії. У березні агенти виявили та проникли на склад ракетного озброєння окупантів у Севастополі поблизу аеродрому Бельбек. На виявлених складах зберігаються ракети Р-73, Р-27, Р-37 та інше озброєння. Їх росіяни використовують для ударів по мирних містах України.
Раніше вони встановили спостереження над судноремонтною верф'ю, що розташована у Новоросійську. За інформацією українського підпілля, об'єкт дуже сильно охороняють. Також на його території ведеться відеоспостереження. Тож поки проникнути на саму верф не вдалось.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.