Очікується, що Гутерріш порушить питання, які стосуються України, Сектору Гази, а також свободи судноплавства у Чорному морі
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув із неанонсованим візитом в Росію. Він приїхав у Казань, щоб взяти участь у триденному саміті країн БРІКС. Очікується, що там він порушить питання, зокрема, щодо України.
Про це повідомляє Голос Америки. Також участь Гутерріша у саміті підтвердив заступник речника ООН Фархан Хак, пише Anadolu.
За словами Хака, генсек ООН проведе кілька двосторонніх зустрічей на полях саміту. Посадовець планує порушить питання, що стосуються України, Сектору Гази, а також свободи судноплавства у Чорному морі.
“Ця зустріч має велике значення для роботи ООН, оскільки країни БРІКС представляють приблизно половину населення світу”, – зазначив він.
Помічник Гутерріша також у відповідь на критику візиту заявив, що генсек ООН також має намір відвідати Україну. Коли це відбудеться, поки невідомо.
За даними “Радіо Свобода”, Антоніу Гутерріш зустрінеться з російським диктатором Володимиром Путіним. Це відбудеться 24 жовтня на полях саміту.
Про те, що генсек ООН Гутерріш приїде в Росію, стало відомо напередодні. Українські дипломати розкритикували це рішення, заявивши, що вчинок очорнює репутацію організації. У МЗС нагадали, що український саміт миру у 2024 році Гутерріш перед цим проігнорував.
За даними заступника прем'єр-міністра Татарстану Шаміля Гафарова, участь у російському саміті БРІКС підтвердили представники 33 країн, 24 з них будуть представлені першими особами, дев'ять – на рівні других та третіх осіб. Також Казань прийме у себе шість міжнародних організацій.
Нагадаємо, назва БРІКС походить відповідно до англійських ініціалів країн-засновників – Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південно-Африканської Республіки (ПАР). Наразі туди входить дев’ять держав - у січні 2024 року доєдналися Єгипет, Іран, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати. Спільно на держави з об'єднання припадає 45% населення Землі (близько 3,5 млрд осіб) і, за даними Світового банку, близько 28% світової економіки, що становить 28 трлн євро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.