“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Коштовності віком 4000 років знайшли поблизу міста Чортків
У Чортківській громаді Тернопільської області місцевий житель знайшов скарб віком 4000 років. Він натрапив на колекцію із 17 бронзових браслетів пізньої бронзи. Поряд із браслетами також виявили мідну сокиру.
Чортківська міська рада на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє, що скарб знайшов чоловік з Маріуполя, який переїхав до Чорткова у 2015 році. Усвідомлюючи історичну та матеріальну цінність цих старовинних предметів, він вирішив передати їх на зберігання владі.
Спочатку Геннадій звернувся до місцевої мешканки Чорткова Наталії Горячої, яка виступила основним “зв'язковим” з істориками, археологами, а згодом вийшла на зв'язок з Національним музеєм історії України. Згодом представники та археологи музею відвідали Чортків, щоб оглянути знахідку.
За словами археологів, схожі браслети та сокири раніше знаходили в різних регіонах України, але така кількість цінних речей, виявлених в одному місці, безпрецедентна. Фахівці ретельно задокументували місце знахідки та провели необхідні процедури для збереження археологічного контексту артефактів.
Співробітники Національного музею історії України зазначили, що ця знахідка стане цінним доповненням до їхньої колекції і буде виставлена в Києві під час майбутньої археологічної виставки в середині серпня, присвяченої Дню археолога. Проте спільнота обурена тим, що таку цінну знахідку планують відправити до столиці. Люди в коментарях вимагають залишити скарби в місцевому музеї.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що археологи показали унікальні знахідки з дна Каховського водосховища.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.