У липні 2021 року суддя районного суду Сум з’ясувала, що номер, за яким оформили позику, використовувала фірма для своїх працівників. З часом на нього оформили кредити
9 липня 2020 року на телефон жінки прийшла смска про те, що вона заборгувала мікрокредитним компаніям. Це стало несподіванкою, тому що ніяких кредитів постраждала не брала.
Щоб перевірити цю інформацію, жінка подала запит до “Українського бюро кредитних історій, в якому зберігаються дані про займи та їх повернення. 13 липня вона дізналася, що правда - від її імені хтось взяв позики одразу в трьох компаніях.
Наступного дня жінка звернулася до Шевченківського відділення поліції в Харківській області. За її заявою відкрили кримінальне провадження №12020225480000094 за ознаками шахрайства. Також її було визнано потерпілою.
Виявилося, що хтось в лютому 2020 року оформив за жінку кредит в компанії “Європейська кредитна група”. Невідомі отримали на картку “Таскомбанку”, в якому у жінки ніколи не було рахунків, 2 тисячі 500 гривень.
Звісно, що злодії борг не повернули, тому фінансова компанія почала надзвонювати жінці та вимагати від неї грошей. Щоб захиститися, вона звернулася до суду.
Жінка просила суд визнати недійсним договір позики та зробити так, щоб колектори від неї відчепилися. Однак фінансова компанія була проти цього.
Там заявили, що 20 лютого 2020 року о 16:32 жінка нібито заповнила на сайті компанії заяву щодо позики. В цій заяві вона вказала свої особисті дані: прізвище, ім`я, по-батькові, дату народження, номер телефону, паспортні дані, ідентифікаційний код чим підтвердила своє бажання отримати гроші. Система перевірила цю інформацію та було прийнято рішення надати кредит.
Однак жінка наполягала, що вона не була власником номера телефону з якого оформлявся кредитний договір у 2020 році. Крім того, банківська картка, на яку перерахували кошти, їй не належить.
З’ясувалося, що спірним номером жінка користувалася як корпоративним, коли працювала в фірмі “КТ Україна”. Це було з 21 грудня 2010 року по 22 листопада 2011 року. В “Лайфселл” підтвердили це та заявили, що послугу надавали без реєстрації абонента в оператора.
Нове життя номер телефону отримав напередодні взяття позики - 19 лютого 2020 року. Хтось вибрав його за допомогою послуги «Вибір номера» на офіційному сайті «Лайфселл». Після цього номер було перенесено дистанційно на певну, заздалегідь придбану сім-карту за допомогою послуги «Зміна номера».
Мобільний оператор підтвердив, що це відбувалося у Києві, в той час, як жінка була у Харкові.
Спочатку суддя встановила, що на час оформлення позики номер телефону, за допомогою якого був підписаний договір, належав не жінці, а комусь іншому. Також було взято до уваги, що вже з 22 листопада 2011 року потерпіла не працювала у фірмі “КТ Україна”, якому належав вказаний номер телефону.
“Крім того, ТОВ «КТ Україна» ще 08 грудня 2017 року припинило користуватися вказаним номером телефону, який був активований лише 19 лютого 2020 року невідомою особою у м. Києві за допомогою послуги «Вибір номера» на офіційному веб-сайті ТОВ “Лайфселл”, - йдеться в матеріалах з сайту судового реєстру.
Щодо особистих даних, які були вказані у заяві, то суддя погодилася, що вони є на сайті “Українського бюро кредитних історій”, доступ до яких має кожна фінансова установа. Останнім доказом на користь жінки було те, що в неї не було рахунків в “Таскомбанку”, куди переказали кошти.
Тому у липні 2021 року суддя Зарічного районного суду Сум Альона Северинова вирішила визнати договір недійсним. Це рішення не оскаржувалося.
Постраждала звернулася з подібним позовом до “Фінансової компанії “ДІНЕРО”. Проте, судячи з усього, там вирішили піти на “мирову” та позов відкликали. Доля ще одного кредиту в “ГОУФІНГОУ” має вирішитися 12 червня 2023 року.
Інформатор писав, що чоловік хотів стати менеджером обміну криптовалюти, а отримав борги по кредитах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.