Вартість "послуги" становила від 2 до 10 тисяч доларів
В одній з центральних районних лікарень Хмельницької області ліквідували масштабну корупційну схему. Посадовці налагодили масовий продаж фіктивних медичних документів для отримання групи інвалідності та "списання" з військової служби за станом здоров’я. За оперативними даними, їхній "прибуток" сягав 150 тисяч доларів на місяць.
Про це повідомили у Службі безпеки України. До організації оборудки причетне керівництво медзакладу та профільні лікарі. Також залучили шість "довірених" осіб, які підшукували потенційних клієнтів, зокрема ухилянтів, що планували втекти за кордон. Від "замовників" ділки отримували паспортні дані та передавали їх лікарям.
"Отримані відомості посадовці використовували для оформлення фіктивних історій захворювань та "меддовідок" щодо непридатності до військової служби або встановлення групи інвалідності. Вартість "послуги" становила від 2 до 10 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості "замовлення" і пакету виготовлених "документів", - розповіли у СБУ.
Співробітники СБУ зафіксували майже 100 фактів оформлення підробки. Під час комплексних заходів правоохоронці затримали голову лікарської комісії медустанови і двох його спільників на передачі їм 4,6 тисячі доларів хабаря. При обшуках у робочих кабінетах та за місцем проживання організаторів схеми знайшли:
Затриманим повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
У Верховній раді законопроєкт щодо так званого реєстру "ухилянтів" ще не зареєстрований. Наразі доробляють деталі законодавчої ініціативи. Власне, ідея така: якщо військовозобовʼязаний був належним чином поінформований про необхідність зʼявитись до ТЦК, але не прийшов — наприклад, двічі поспіль, то терцентр матиме право оприлюднити його особисті дані — імʼя, прізвище, якісь ідентифікаційні ознаки в окремому переліку. Після того, як чоловік все ж таки виконає своє зобов'язання, то інформацію з реєстру приберуть.
"Якщо людина була належним чином, можливо через той же месенджер, поінформована і підтвердила, що отримала виклик до територіального центру, але не зʼявилась, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обовʼязок захищати Батьківщину", — прокоментував народний депутат, член комітету Верховної ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки Федір Веніславський.
Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.