Представник української команди на фестивалі розповів, що ідея арт-проєкту виникла за кілька хвилин
Україна презентуватиме на культовому фестивалі Burning Man вражаючу інсталяцію - військовий меморіал під назвою "The Hedgehog Temple" ("Храм їжака"). Він створений з протитанкових їжаків.
Про це повідомив Ярослав Корець, представник української команди на фестивалі. Він розповів, що "The Hedgehog Temple" - військовий меморіал, присвячений українцям, які вже ніколи не зможуть поїхати на Burning Man через війну.
"...Ми веземо на Burning Man наш біль і горе від людських втрат. Хочемо розповісти історії наших друзів з творчої спільноти, яких забрала війна", - написав Ярослав.
Тема цьогорічного фестивалю ANIMALIA (тварини, - ред.). Ярослав поділився, що ідея проєкту виникла внаслідок обстрілів російськими силами енергетичної інфраструктури України. Коли він дізнався про тему фестивалю, знаходився в Одесі.
"Це була осінь і ми сиділи без світла в Одесі, як і всі українці. Ідея арт-проєкту виникла за кілька хвилин", - розповів Ярослав.
За його словами, артоб'єкт має форму 7-метрового їжака, який зроблений з іржавих металевих конструкцій, а його каркас складається з понад сотні протитанкових їжаків. Верхня частина інсталяції вкрита військовою піксельною сіткою.
Група, яка працювала над проєктом, отримала грант від організаторів фестивалю. Метою "Храму їжака" є вшанування пам'яті українських героїв, загиблих воїнів та всіх тих, хто став жертвою війни.
Протитанковий їжак став одним із символів оборони. Цей унікальний артоб'єкт незмінно привертатиме увагу відвідувачів фестивалю. Ярослав розповів, таким чином, митці намагаються поєднати учасників Burning Man, які не мають нічого спільного з військом, з реальністю України. Мета українського проєкту - нагадати про те, що щодня вмирають люди від гармат і ракет.
Всі, хто бажає долучитися до артоб'єкта, можуть написати Ярославу в особисті повідомлення у Фейсбуці. Хлопець запропонував всім охочим додати до "The Hedgehog Temple" щось своє.
"Це може бути фотографія та коротка історія загиблого/загиблої, це може бути якийсь предмет одягу, шеврон чи прикраса, чи ще щось, що ви вважаєте важливим та наповненим енергетикою", - написав митець.
"Burning Man", або "Палаюча людина", щорічно проводиться в пустелі Блек-Рок, штат Невада, США, і є восьмиденною подією незалежного мистецтва. Фестиваль починається першою хвилиною останнього понеділка серпня і закінчується в День Праці, що відзначається в перший понеділок вересня. У цей день відбувається видовищне спалювання дерев'яної статуї людини. Кожен рік фестиваль має свою унікальну тему, яка визначає художні напрямки та концепції представлених творів.
"Burning Man" визначають як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, в якому кожен учасник має можливість вільно виразити свої ідеї та творчість. Протягом тижня у пустелі встановлюються різноманітні твори сучасного мистецтва, деякі з яких на кінець фестивалю будуть спалені їхніми авторами. Учасники самостійно забезпечують свої потреби в харчуванні та проживанні.
Важливим аспектом "Burning Man" є зобов'язання учасників очищати територію після закінчення фестивалю, а місцеперебування його проведення щороку змінюється. Фестиваль вважається не просто подією, але й мистецьким перформансом та соціальним експериментом, спрямованим на радикальне самовираження учасників.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Львові пройшла виставка, де експонувалися незвичайні твори мистецтва, створені з використаних бронеплит. Ці матеріали отримали друге життя у формі унікальних артоб'єктів. Отримані від продажу цих творів кошти планували використати на придбання нових засобів захисту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.