На дні стародавнього озера знайдено загадкове село. Його мешканці захищалися від якогось жахіття

Дослідники виявили що навколо села звели частокіл зі 100 тисячами шипів

Охридському озеру приблизно мільйон років
Це може бути однією з найбільш ранніх осілих спільнот у Європі

Вчені виявили на дні Охридського озера в Албанії одне з найбільш ранніх європейських сіл. Будинки в поселенні були зведені на палях, а навколо нього знаходилося загородження з гострих кілків. Археологи намагаються з’ясувати, від чого захищалися жителі.

Видання Science Alert повідомляє, що за словами співавтора дослідження, професора археології з Берлінського університету Швейцарії Альберта Гафнера, це поселення виявилося на кілька сотень років старшим, ніж будь-яке раніше відоме озерне поселення в Середземномор'ї та Альпах. Дослідники зазначають, що вони з колегами зі Швейцарії та Албанії провели в експедиції останні чотири роки — увесь цей час вони вели розкопки в Ліні на албанському боці Охридського озера, що розташоване на гористому кордоні Північної Македонії та Албанії.

Дайвери шукають археологічний матеріал в Охридському озері
Дайвери шукають археологічний матеріал в Охридському озері

Фортеця шипів

Дослідники вважають, що раніше в цьому поселенні проживало від 200 до 500 осіб. Їхні будинки були зведені на палях над поверхнею озера або в районах, які регулярно затоплювалися. Однак ще більш дивовижним здається те, що це населення було надзвичайно укріплене — його оточувала ціла фортеця з оборонних шипів. За словами Хафнера, під час останнього занурення вони з колегами виявили на дні озера майже 100 000 шипів, встановлених на дошках, які використовували як захисні барикади.

Вчені вважають, що для спорудження подібних укріплень місцевим жителям, ймовірно, довелося вирубати цілий ліс. Водночас залишається загадкою, навіщо місцевим жителям знадобилися настільки великі укріплення і від чого їм довелося захищатися.

Охридське озеро є одним із найстаріших озер у світі та існує вже понад мільйон років. Вчені вдалися до допомоги професійних дайверів, щоб вивчити місцеве дно, де виявили скам'янілі фрагменти дерева і цінні шматки дуба. За словами співавтора дослідження, албанського археолога Адріана Анастасі, аналіз річних кілець допоміг команді реконструювати повсякденне життя мешканців цього району, а також допоміг зрозуміти, в яких кліматичних та екологічних умовах вони жили в той період.

За словами ще одного співавтора дослідження, албанського професора археології Іліра Джепалі, вони з колегами також виявили тут різне насіння, рослини, а також кістки диких і домашніх тварин. Тепер дослідники планують зосередитися на розумінні того, навіщо жителям цього поселення потрібно було зводити поселення на палях і зміцнювати його сотнею тисяч шипів.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що на Землі знайшли монстра з Дюни! Це стародавній морський хробак, невідомий науці

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube