Мюнхенська змова 2.0: чому Медвєдєв розповідає, як мріє згноїти українців у концтаборах

Читать на русском

Чутки про домовленості з кремлем за спинами Києва тривають від початку війни, однак їх не можна назвати безпідставними

Читать на русском
Путін та Медвєдєв
Російська влада не приховує, що надихається Сталіним та Гітлером

Чутки про домовленості з кремлем за спинами Києва тривають від початку війни, однак їх не можна назвати безпідставними

Після сумнівного успіху під Авдіївкою кремль повернувся до вкрай агресивної риторики, обіцяючи репресії непокірному населенню захоплених територій та прогнозуючи наступ на Одесу та Київ. Ідеї про необхідність "умиротворення" росії не зникають з порядку денного, адже зростає занепокоєння щодо невизначеності політики Заходу після ймовірного повернення Дональда Трампа у Білий дім. Разом з тим світ боїться потрапити в пастку Мюнхенської угоди й тим ще більше підсилити агресора. Риторика кремля може свідчити про те, що спроби розпочати перемовини про перемир'я виявилися невдалими.

Рашисти мріють відновити репресії

Затримка допомоги Сполучених Штатів, наративи про зневіру європейців у перемозі України, протести "польських фермерів" та "взяття" Авдіївки надзвичайно підбадьорюють росіян. Їхній вождь путін навіть заявив, що "настає час росії", а "виконуючий обов’язки Жириновського" Дмитро Медвєдєв розповів придворним пропагандистам про грандіозні плани на майбутнє.

"Де зупинимося? Не знаю… Чи буде це Київ? Так, напевно, це має бути й Київ. Якщо не зараз, то через якийсь час. З двох причин: Київ — російське місто і звідти виходить загроза існування росії", — надуває щоки Медвєдєв.

Напевно, аби підкреслити "спадковість" політичного курсу росії зі знищення українців, Дмитро Медведєв на зустріч з очільником Чечні Рамзаном Кадировим натягнув френч а-ля Сталін. Вороги смакують кровожерні плани на похмуре майбутнє, у якому нема місця українцям як нації та етносу.

"Якщо це люди, які шкодять росії, їх потрібно виявляти та карати, відправити в Сибір. Ось так. На перевиховання у виправно-трудові лагері", — мріє заступник секретаря Совєта бєзопасності рф.

Ці заяви ще більше посилюють асоціації не лише з подіями радянської окупації, але й із "Мюнхенською зрадою" 1938 року, коли Франція та Британія дозволили гітлерівській Німеччині окупувати Східні Судети. У Європі, яка ще пам’ятала Першу світову, тоді святкували, оскільки вважала це способом запобігти великій війні. Через рік Німеччина створила на території Чехії маріонеткову державу, а коли підпільники ліквідували гауляйтера Райнгарда Гейдріха, Гітлер погрожував тодішньому "президенту", що депортує всіх чехів, якщо подібне повториться знову. Це так би й відбулося - нацисти просто не встигли, але цитата з їхнього плану дивовижно точно перегукуються з ідеями рашистів.

"У XIX столітті антинімецька пропаганда змогла відчужити чехів від німецького середовища… Тому чеська мова має бути придушена… Метою на майбутнє має бути: ломка чеської національної свідомості, проникнення до існуючого чеського мовного простору через німецьке поселення, переведення (також часткове переселення!) чехів у нерозривний духовний і фізичний зв’язок із Німеччиною", — описали свої методи нацисти в Grundplanung O.A..

Про те, що кремлівська "еліта" не рівно дихає в бік естетики та "досвіду" Третього Рейху, відомо давно, але чи готовий світ удруге наступити на ті ж самі граблі? Є підстави вважати, що так.

SHAMAN знає, що нацистська естетика подобається путіну. Фото з відкритих джерел
SHAMAN знає, що нацистська естетика подобається путіну. Фото з відкритих джерел

Привид Мюнхена 2.0 лякає Захід

Politico припускає, що путін прямо погрожував ядерною ескалацією президенту США Джо Байдену та іншим впливовим політикам. Це, вважає видання, пояснює ту маніакальну застережливість, з якою Україні передається західне озброєння. А ще Захід наляканий перспективою повернення до Білого дому команди Дональда Трампа і приходом правопопулістів до Європарламенту. Politico зазначає, що стриманість в підтримці України наводить на думку, що за гучними словами про допомогу "стільки, скільки буде потрібно", може ховатися інший негласний порядок денний — підштовхування Києва до перемовин

Подібна "зрада" давно циркулює і в українському інфопросторі, при чому, прихильники цієї теорії розділилися: одні переконані, що поляки блокують кордон, щоб примусити нас до перемовин, а інші — що Київ і так давно погодився (на перемовини). Олії у вогонь додали заяви Давида Арахамії, очільника фракції "Слуга народу" у Верховній Раді, який казав - буцімто позиція британського прем’єра Бориса Джонсона завадила укладанню миру з рф ще у 2022 році. Навіть звільнення генерала Залужного, який, мовляв, якимось чином не давав це зробити, пов’язують із цим переконанням.

За іронією долі, на Мюнхенській безпековій конференції в лютому 2024 року знову завели мову про перемовини. Враження дежавю посилюється, якщо згадати, що президент Зеленський підписав гарантії безпеки з Німеччиною та Францією: в 1938-му, віддавши Судети, Чехословаччина теж отримала "гарантії безпеки", тільки тоді від Лондона та Парижа. Кремль теж постійно ретранслює подібні наративи, їм на допомогу у США приходять такі "слони" проросійської пропаганди, як Такер Карлсон та Ілон Маск, який стверджує, що скорочення американської допомоги "принесе мир".

За останніми соціологічними опитуваннями, понад 70 % наших співгромадян вважають, що потрібно вести переговори із путіним, аби зменшити втрати. Водночас стільки ж готові терпіти війну, щоб рф не виграла, а умови були якомога кращими. Світ теж пам’ятає, що "умиротворення" Гітлера мало наслідком лише погіршення ситуації, адже Чехословаччина впала, а її ВПК суттєво посилив Німеччину у війні з Великобританією та Францією.

"Якщо дивитися позитивно, то для багатьох країн все-таки дійшло, що потрібно робити ще більше. Але є і ті, які не розуміють, хоча в них напевно ще є на складах речі, які вони могли б передати Україні», —  сказала прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас на полях Мюнхенської конференції безпеки.

У Німеччині заснували новий завод Rheinmetall, щоб збільшити виробництво боєприпасів. Фото з відкритих джерел
У Німеччині заснували новий завод Rheinmetall, щоб збільшити виробництво боєприпасів. Фото з відкритих джерел

Чому верещить "товаріщь" Мєдвєдєв

Виступ Мєдвєдєва перед журналістами виглядає вкрай нелогічним: якщо росія справді має якісь плани на перемовини із західними союзниками, якщо є сигнали, що Україну готуються примусити до миру, то навіщо озвучувати кровожерні ідеї про концтабори та окупацію нових територій, аж до Одеси та Києва? Якщо ж відчувають сили завдати смертельного удару, навіщо підвищувати мотивацію українців до опору?

Демаскувати свої цілі кремль може, якщо нема сенсу далі їх приховувати, якщо ані з адміністрацією Джо Байдена, ані з європейцями, ані з українською владою, домовитися не виходить. Тоді йдеться про черговий виток залякування та шантажу в надії змінити ситуацію.

Експерти сходяться на думці, що найбільш небезпечним для України буде період до кінця 2024 року — це "вікно можливостей" для кремля. Уже у 2025 європейці, навіть своїми силами, зможуть наростити виробничі потужності, аби суттєво збільшити постачання озброєння та боєприпасів до ЗСУ. Наразі ініціатива - на боці росіян і вони чинять тиск у надії прорвати фронт, водночас не зрозуміло, чи матиме цей наступ перспективи.

Нещодавно українці почули чудову новину про те, що воєнкор Андрій Морозов (позивний "Мурз"), якого називають ідейним та небезпечним ворогом, пустив собі кулю в голову. Його зацькували придворні пропагандисти на чолі з Володимиром Соловйовим. "Мурз" писав, що упродовж чотирьох місяці боїв за руїни Авдіївки росіяни заплатили життям 16 тисяч співгромадян (ЗСУ повідомляє про 17 тисяч убитими). Це більше, ніж за 9 років війни в Афганістані. При тому він відзначав, що українські військові зуміли грамотно провести відхід і не допустити оточення наших сил.

Економічний добробут воєнізованої економіки рф у середньостроковій перспективі теж під великим питанням. Зрештою, повідомляє Reuters, навіть перевівши виробництво на воєнні рейки, москва не може забезпечити свою армію боєприпасами у кількості, якої вони потребують.

Наразі ж, поки президент Байден називає путіна "скаженим сучим сином", парламент ФРН підтримав резолюцію правлячих партій із закликом надати Україні Taurus, а Варшава готується до розблокування пунктів пропуску. Тим часом Арахамія оголосив, що скорочення західної підтримки, якщо США не проголосують за пакет допомоги, призведе не до перемовин із кремлем, як сподіваються трампісти, а до збільшення кількості мобілізованих, оскільки зброя допомогла б ефективніше захищати фронт. Зважаючи на це, навряд ідеться про заморожування війни, скоріше про позиційні бої із періодичними взаємними обстрілами територій.

Медвєдєв хоче бути схожим на Сталіна, але виходить не дуже. Фото з відкритих джерел
Медвєдєв хоче бути схожим на Сталіна, але виходить не дуже. Фото з відкритих джерел

Попри зовнішню схожість, проводити аналогії з "Мюнхеном-1938" та сучасністю — занадто спрощувати ситуацію, адже часи не ті. Загоріла на курортах фізія Мєдвєдєва в скромному френчі виглядає комічно, а путін, хай би скільки він не натягував кашкет Гітлера з головного храму ЗС рф, від того не стане завойовником Європи. У ситуації, коли війна триває, усілякі "чорні лебеді" можуть почати літати й над кремлем. Головне не забувати, що вина за розділ Чехословаччини лежить не лише на Німеччині та ненадійних союзниках Праги, але й на самих чехах: президент Едвард Бенеш погіршив ситуацію, коли надіслав таємну місію до Парижа, яка й запропонувала ідею територіальних поступок. У підсумки Прага втратила значно більше, ніж була готова віддати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.