МВФ може виділити Україні багаторічний пакет допомоги на 16 млрд доларів, – Bloomberg

Читать на русском

Ідея наразі на стадії обговорення

Читать на русском
МВФ може виділити Україні багаторічний пакет допомоги на 16 млрд доларів, – Bloomberg
Фінансування України від МВФ

Ідея наразі на стадії обговорення

У Міжнародному валютному фонді розглядають можливість створити для України новий багаторічний пакет загальної допомоги. Його сума може скласти до 16 млрд доларів, але в підсумку можуть виділити і менше. Наразі для реалізації такої ініціативи потрібна підтримка країн «Великої сімки», зміни в правилах самого МВФ та знаходження гарантів, що виступлять на боці України. 

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела. Такий пакет допомоги має покрити потреби нашої країни в найближчі роки. Крім цього, він має стати таким-собі каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. 

Співрозмовники журналістів на умовах анонімності повідомили, що для реалізації програми потрібно виконати низку умов. Серед них можна виділити наступні: 

  • підтримка країн «Великої сімки»;
  • підтримка донорів та кредиторів України, що стануть гарантами стабільності цього боргу;
  • зміни в правилах кредитування МВФ, які дозволили б надавати кредити країні, що сильно постраждала від війни;
  • згода уряду України взяти на себе зобов’язання щодо низки політик;
  • успішне завершення чотиримісячної програми МВФ, яка була затверджена минулого року. 

Джерела зазначають, що програма може бути призначена на 3-4 роки. У випадку встановлення її фінансування на рівні 14-16 млрд доларів, в першій рік на неї віддадуть від 5 до 7 млрд доларів. План можуть узгодити до кінця березня, і в такому випадку перший транш можна очікувати вже в квітні. За очікуваннями ініціаторів, такі кроки мають збільшити фінансування підтримки України з боку державних та приватних кредиторів. 

Що цьому передувало

Раніше в МВФ також зробили заяву щодо російсько-української війни. Як зазначила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, війна в Україні має не регіональний, а глобальний характер. Події в нашій країні впливають на весь світ, також змінюючи пріорітети чималої кількості країн в бік воєнного сектору. 

Водночас, у МВФ також вирішили трохи змінити свої прогнози відносно глобальної економіки у 2023-му році. Наразі в другій половині року тепер очікується покращення стану економіки. Зокрема, це пов’язано з позитивними даними з Європи та США. 

Нагадаємо, що Подоляк дав невтішний прогноз стосовно атак дронами та ракетами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.