Морське перемирʼя дасть Путіну шанс захопити Одесу: військовий експерт пояснив, чому нова угода нам невигідна

Наразі для Росії ситуація в Чорному морі набагато гірша, ніж це було у 2022, або навіть у 2023-2024 роках

одеса перемир'я
В Чорному морі домінує Україна, тому там ворогу вигідне припинення вогню

Перемир'я в Чорному морі вигідне виключно для Росії, яка має там вкрай погане становище. Україна домінує в морі та знищила російський флот, в результаті чого плани щодо висадки в Одесі стали для росіян справжнім провалом. До того ж росіяни бояться українських морських дронів, які постійно вдосконалюють. 

Про це в інтерв'ю G4Media розповів Олександр Коваленко, політичний та військовий аналітик з Одеси. Він підтвердив, що припинення вогню в акваторії Чорного моря для РФ є певним "тузом у рукаві".

"Так, це насамперед їм вигідно. Їм ця угода вигідніша, ніж нам. Тим самим ми втрачаємо можливість тиснути на них військовими засобами в Чорному морі. Як не дивно, але зараз Україна домінує в Чорному морі, а не Росія", - наголосив експерт.

Коваленко пояснив, що наразі для Росії ситуація в Чорному морі набагато гірша, ніж це було у 2022, або навіть у 2023-2024 роках. Російська Чорноморська флотилія була змушена відійти з Севастополя до Новоросії. Навіть два малі кораблі Росії, які не були добудовані в Керчі, були виведені в Каспій.

"Україна є першою країною в історії, яка, не маючи флоту чи флотилії, зуміла проти повної російської військово-морської сили завдати величезних втрат військовому складу та морським суднам РФ. Крім того, усі плани щодо висадки на Одещині стали для росіян справжнім провалом... Ми досягли певного, можна сказати, серйозного репутаційного впливу на можливості російського флоту", - заявив Коваленко.

Також, додав експерт, Росія зараз не контролює наш зерновий коридор. Ворог боїться морських безпілотників, які Україна постійно вдосконалює. Коваленко підкреслив, що ЗСУ мають безпілотники, оснащені інтегрованими системами протиповітряної оборони, тому наші військові можуть збивати повітряні цілі за допомогою цих морських безпілотників, завдяки їхньому ударному обладнанню.

Існують морські дрони, які також оснащені реактивною зброєю - пусковими установками систем залпового вогню, які використовуються для обстрілу прибережної зони або військових суден, перш ніж вони зможуть атакувати. Крім того, каже Коваленко, існують морські безпілотники, які виконують роль транспортних платформ для доставки FPV-дронів та інших типів літальних апаратів до берегів тимчасово окупованого Кримського півострова.

Нещодавно бійці ГУР провели майже успішну операцію: морські безпілотники доправили до Криму дрони, які згодом були запущені. Морські безпілотники також виконали роль ретранслятора, а на території Криму було вражено велику кількість російських зенітних систем, комплексів "земля-повітря" і радіолокаційних станцій, розповів військовий аналітик.

"Через це Росії вигідно перемир'я в Чорному морі, тому що там у них вкрай невигідна ситуація - вони в найбільш невигідному становищі. Максимум, що вони можуть зробити, це бомбити територію України ракетами "Калібр" з району Новоросії, з безпечної відстані, або використовувати повітряний простір над Чорним морем для ударів по Одесі, Одеській області та Миколаєві", - резюмував Коваленко.

Перемир'я в Чорному морі

Раніше повідомлялося, що під час перемовин в Ер-Ріяді США нібито досягнули певних домовленостей і з РФ, і з Україною. Зокрема, США та Україна домовилися забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

Але Росія оприлюднила свої умови припинення бойових дій у Чорному морі. Зокрема, просять зняти обмеження, які фактично б означали відновлення так званої "зернової угоди". Інформатор вже прогнозував, що у Москві після переговорів зажадають саме цього.

Американська сторона розгляне вимоги Росії для згоди на припинення вогню у Чорному морі. Про це повідомив Дональд Трамп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube