Монобанк вимагає від киянки повернути понад 11 тисяч гривень, які взяв її чоловік, поки вона спала - яким було рішення суду

Жінка відкрила картковий рахунок у Монобанку, але одразу ж зробила заявку на закриття кредитного ліміту в розмірі 10 тисяч гривень

Монобанк
Жінку звинуватили у заборгованості перед Монобанком

Монобанк вимагає жінку повернути 11 589 гривень заборгованості. Вона подала до суду зустрічний позов про визнання кредитного договору недійсним. У поліції з'ясувалось, що цивільний чоловік скористався її карткою та телефоном, щоб отримати кредити у різних фінустановах.

Як зазначається у рішенні Деснянського районного суду Києва, у квітні 2020 року жінка звернулась до Монобанку та отримала кредит на платіжну картку в розмірі 10 тисяч гривень. Вона прострочила зобов'язання зі сплати щомісячного мінімального платежу. Загальний розмір заборгованості становить 11 589 гривень. 

Згодом до суду надійшла зустрічна позовна заява жінки до Монобанку про визнання кредитного договору недійсним. Вона підтвердила відкриття карткового рахунку. В той же день клієнтка зробила заявку на закриття кредитного ліміту.

На початку листопада 2020 року жінка почала отримувати дзвінки з різних фінустанов про те, що має заборгованість по кредитах на різні суми. Вона звернулась до поліції, де з'ясувалось, що її цивільний чоловік в червні 2020 року в той час, як вона спала, скористався її телефоном та карткою для отримання кредитів в різних установах, а також скасував заборону на встановлення кредитного ліміту по картці.

Розгляд справи 

Суд прийшов до висновку, що саме жінка, як клієнтка банку несе відповідальність за всі проведені операції з використанням передбачених договором засобів його ідентифікації і аутентифікації, в тому числі за несанкціоновані операції з її картою. Крім цього, як зазначив представник Монобанку у письмових поясненнях, без розголошення з боку клієнтки пін-коду картки, навіть перевипустивши SIM-картку або маючи фінансовий телефон клієнта, не мали б змоги увійти до застосунку, ні змінити фінансовий номер, ні зняти чи переказати кошти.

"Посилання жінки в зустрічному позові на наявність кримінального провадження з приводу шахрайства, скоєного відносно неї її цивільним чоловіком суд відхилив", - йдеться у матеріалах справи.

Рішення суду 

Суд вирішив стягнути з жінки на користь Монобанку заборгованість в розмірі 11 589 гривень, а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 270 гривень. У задоволенні позовних вимог клієнтки до фінустанови про визнання кредитного договору недійсним - відмовили.

"Жінка за первісним позовом не довела той факт, що вона не знімала особисто кошти з банківської картки, що вона не передавала свою картку іншим особам чи не розголошувала відомостей, які б допомогли третім особам зняти кошти з її рахунку. Також не можна стверджувати, що відповідачка дотрималась критерію "негайно", що стосується звернення до банку з повідомленням про зняття коштів з її картки. З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача АТ "Універсал Банк" та стягує з відповідача на користь банку заборгованість в розмірі 11 589 гривень", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube