Мобілізація в Україні: як реагувати на вручену повістку із частково заповненими полями та чи можна від неї відмовитись

У ТЦК пояснили, чому іноді вручають частково заповнені повістки та чи вважаються вони законними

Повістка, мобілазація
Іноді не всі поля повістки можуть бути заповнені

Побутує думка, що військовозобов'язаний може відмовитись від повістки, якщо бланк документа був частково заповнений заздалегідь. У ТЦК кажуть, що це - абсурд. Деякі дані дозволяється законом наперед внести до бланка для пришвидшення процедури. І відмовитись від такої повістки ніхто не має права. 

Про це розповів майор Роман Істомін, речник Полтавського ТЦК. В інтерв'ю виданню "Телеграф" він сказав, які поля у військкоматах заповняють заздалегідь і чому це роблять. 

"Ніде у законодавстві не зазначено, що всі поля повістки потрібно заповнювати від руки на місці, або весь бланк має бути надрукованим", - пояснив він.

Для пришвидшення процедури зазвичай ще до вручення заповнюють назву ТЦК чи відділу, з якого здійснюється сповіщення, адреса, куди викликають людину. Те ж саме стосується посади, військового звання та прізвища керівника ТЦК, номеру та дати його розпорядження.

"Повістку вручає особа, призначена наказом начальника ТЦК, тоді як сам керівник не ходить з печаткою в кишені, аби вручати повістки. Для прикладу, автомобіль зупиняється на контрольному пункті, при перевірці документів виявляється, що військовозобов'язаний чоловік мешкає в Полтавській області, проте він не став на військовий облік за новим місцем проживання. І ось це роблять на місці зупинки. Всі дані до неї вносять від руки в присутності громадянина. І вся черга машин чекає завершення цього процесу. А потім ще треба викликати начальника ТЦК, який приїде і поставить свій підпис і печатку? Так це уявляється?" - пояснив ситуацію Істомін.  

Відмовитися від повістки, якщо деякі дані до неї внесли у відсутності військовозобов'язаного, не можна. Таке ухилення майор назвав абсурдним, оскільки існує адресне оповіщення військовозобов’язаних. Тобто в ТЦК є інформація про людину, яка знаходиться на обліку, включно з адресою.

"Усі дані вносяться до повістки в приміщенні ТЦК, і потім його представник їде за вказаною адресою, щоб сповістити особу письмово про необхідність з’явитися до ТЦК для уточнення військово-облікових даних", - сказав речник ТЦК. 

Нові правила мобілізації від 1 листопада 

Нагадаємо, від 1 листопада 2023 року діють нові правила мобілізації, яку  разом із воєнним   станом продовжили до 14 лютого 2024 року. За ними, повістку можуть вручити навіть тим, кого зняли з військового обліку. Також на облік повинні стати жінки-медики, навіть якщо вони перебувають за кордоном. 

В Україні від 21 листопада в одній з областей дозволили представникам ТЦК перевіряти документи цивільних, хоча раніше такого права вони не мали. Першою такі зміни запровадили у Львівській області - відповідний наказ підписав військовий комісар. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube