Депутати разом з військовими хочуть врегулювати питання мобілізації та служби у війську
Законодавство щодо мобілізації та служби у ЗСУ невдовзі зміниться. Низку нововведень спільно з військовими вже відпрацьовують у Верховній Раді. Про це розповів перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.
Ключові зміни стосуватимуться надання тривалої відпустки тим, хто пережив пекло російського полону, відкривається можливість відставки з військової служби особам без громадянства, іноземцям та людям з інвалідністю.Також впроваджуються нові правила для жінок-курсантів. Планують врегулювати питання демобілізації бійців ЗСУ. Цимбалюк підкреслив, що нововведення стануть важливим кроком у напрямку оптимізації військової системи країни.
У законодавстві про мобілізацію та військову службу планують змінити питання відпустки для тих, хто повернувся з полону, вдосконалити питання проходження ВЛК, питання права на відстрочку, питання демобілізації. Загалом, пропонують такі зміни:
Також хочуть врегулювати право на відстрочку для педагогів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів. Парламент також розглядає можливість надання права на демобілізацію для бійців термінової служби.
В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію. У грудні 2023 року призиватимуть військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Також у військо зможуть потрапити ті, хто ще донедавна був обмежено придатним за висновком ВЛК. Однак, обмежено придатні військовослужбовці можуть бути призвані лише на службу в тилу, але не на передову або нульові позиції.
Рішення про придатність до військової служби приймає Військово-лікарська комісія (ВЛК). У воєнний час перелік захворювань, які дають можливість бути непридатним до військової служби, є ширшим, ніж у мирний час.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.