У Запоріжжі представники ТЦК з поліцією ходитимуть по будинках: шукають військовозобов'язаних

Читать на русском

Військкоми з поліцією оповіщуватимуть тих, хто не з’явився по повістці до військкомату

Читать на русском
У Запоріжжі почалися рейди ТЦК по квартирах
У Запоріжжі змінюються методи мобілізації

Військкоми з поліцією оповіщуватимуть тих, хто не з’явився по повістці до військкомату

Влада Запоріжжя вирішила змінити підхід до мобілізації у місті. Відтепер представники ТЦК та СП у супроводі поліції та муніципальної варти влаштовуватимуть рейди по домівках військовозобов'язаних: вони шукатимуть призовників та ухилянтів і вручатимуть їм повістки. Обхід по квартирах відбуватиметься двічі на день у неробочий час. ОСББ зобов'язані відчиняти під'їзди багатоквартирних будинків на вимогу мобільної групи.

Рішення про зміну підходу до мобілізації й обходи квартир ухвалили ще 29 листопада у ході засідання міської ради. Зараз стали відомі подробиці такого кроку.

Відомо, що для таких походів по оселях військовозобов'язаних створено понад 20 мобільних груп. До складу кожної групи входять представники Нацполіції, муніципальної варти та представники ТЦК та СП. Мета рейдів груп - виявити військовозобов'язаних, які не прибули до ТЦК та СП за викликом, а також групи вручатимуть нові повістки.

Як відбуватимуться рейди?

Рейди груп відбуватимуться у неробочий час двічі протягом дня: з 7 год до 9 год вранці та з 17 год до 19 год ввечері. При цьому ОСББ  має усяко допомагати мобільним групам: вони відкриватимуть під'їзди житлових багатоповерхівок при першій вимозі. Відомо, що станом на 2 грудня, перші обходи мобільних груп вже почалися.

Зазначається,  що повістки зможуть виписувати лише представники ТЦК та СП, а не представники муніципальної варти, оскільки вони не мають повноважень здійснювати такі дії. Нацполіцію залучили, щоб уникнути ймовірних конфліктів. У першу чергу рейди стосуватимуться тих військовозобов'язаних, які не прибули до ТЦК та СП звірити свої дані за час війни.

"Йде війна, а наш прямий обов’язок – допомагати ЗСУ, до яких належать ТЦК. Є основне завдання – оповіщення тих чоловіків, які повинні з’явитися до ТЦК та звірити там свої дані. Йдеться про чоловіків, які протягом дії воєнного стану з якихось причин не з’явилися до ТЦК", – заявив у коментарі ТСН перший заступник міського голови Олександр Власюк.

 Мобілізацію в Україні планують посилити: що відомо

В Україні готуються до посилення мобілізації. Народні депутати планують до кінця тижня зареєструвати у парламенті законопроєкт, який передбачає зміни у мобілізаційному законодавстві.

Однак, як зазначають юристи, документ має ряд недоліків. Приміром, у ньому не вказується, що військовозобов'язаний повинен отримати документ, щоб з'явитися до ТЦК. Звідси випливає вільне трактування ТЦК та СП методу оповіщення: ймовірно, достатньо оголошення по телебаченню, в інтернеті, оголошення на дверях під'їзду.

Олексій Данілов, секретар РНБО, повідомив, що вже найближчими днями правила мобілізації в Україні зміняться. Україна тестуватиме новий підхід: залучення комерційних компаній, які в цивільному житті займаються рекрутингом персоналу. За словами Данілова, співпраця з рекрутинговими агенціями дозволить швидше та ефективніше залучати військовозобов'язаних до служби в Збройних Силах України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.