“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
На це вплинула реструкторизація зовнішнього боргу
Показник й досі невисокий, але спостерігається позитивна динаміка.
Про це повідомили в заяві у самому агентстві Fitch Ratings, – передає Інформатор.
Мова йде про підвищення довгострокового кредитного рейтингу України в іноземній валюті. Раніше його було визначено на рівні «RD» – обмежений дефолт. Проте, зараз його підвищили до рівня «CC» – імовірний дефолт. Звичайно, з першого погляду підвищення не дуже значуще, але позитивна тенденція – це добре.
Схоже, підвищення рейтингу відбулося через проведену реструктуризацію зовнішнього боргу. Він є одним з головних чинників визначення рейтингу.
«Майже $6 мільярдів основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями було відстрочено на 24 місяці, зменшуючи тиск щодо обслуговування Україною зовнішнього боргу на тлі скорочення її міжнародних резервів і гострих потреб у видатках, пов'язаних із війною. Реструктуризація отримала згоду 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%», – вказано в повідомленні.
За словами аналітиків, рейтинг «СС» демонструє, що в України ще є невирішені ризики стійкості боргу. Це є наслідком російської агресії. Fitch Ratings враховує, що війна може тривати і у 2023-му році. Це може призвести до підвищення державного боргу вище 100% ВВП. Це також може посилити інфляційний і зовнішній тиск, у той час, як джерела фінансування дефіциту досі залишаються невизначеними.
«Таким чином, на нашу думку, ширша реструктуризація боргу уряду є ймовірною, хоча терміни невизначені. Полегшення, яке вже забезпечило дворічне припинення випуску всіх єврооблігацій, і проблема узгодження рамок для будь-якої такої реструктуризації в такому невизначеному макросередовищі потенційно можуть перенести це на 2024 рік», – зазначили в Fitch Ratings.
Нагадаємо, що в Україні тривають виплати полоненим: допомогу отримають 153 людини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.