Між Латвією та Швецією пошкоджено оптоволоконний кабель - можлива диверсія

Розслідуванням займається Військово-морський флот Латвії

кабелі, балтика

У неділю, 26 січня, у Балтійському морі знову було пошкоджено підводний оптоволоконний кабель. На цей раз - між Латвією та Швецією, він належить  "Латвійському державному радіотелевізійному центру" (LVRTC). Ймовірно, це сталося через зовнішній вплив. Раніше в таких диверсіях підозрювали Росію.

У LVRTC пояснили, що система моніторингу передачі даних центру зафіксувала перебої в передачі даних на ділянці Вентспілс - Готланд. Проте "Латвійський державний радіотелевізійний центр" продовжує надавати послуги, використовуючи інші маршрути передачі даних, повідомляє РБК-Україна з посиланням на LSM.

Компанія LVRTC провела тестування роботи системи, а також вимірювання мережі за допомогою обладнання у Вентспілсі. Керівник відділу корпоративних комунікацій компанії, Вінета Спругейн, заявила, що кабель пошкоджено, ймовірно, зовнішніми впливами.

"Наразі є підстави вважати, що кабель істотно пошкоджений і що пошкодження спричинене зовнішніми впливами", - заявила вона.

Військово-морський флот Національних збройних сил зв'язався із союзниками з НАТО, включно зі Швецією, щодо інциденту, і наразі відбувається постійний обмін інформацією. Центр морських операцій провів аналіз руху суден у районі обриву кабелю. У приблизному районі пошкодження підводної інфраструктури виявлено ще два кораблі, які перебували за межами територіального моря і виключної економічної зони Латвії. Розслідування обставин події триває.

Інциденти у Балтійському морі

Минулого року кабелі в Балтійському морі та Фінській затоці перерізали декілька разів. У листопаді 2024 року було демонтовано дата-кабель між Швецією, Литвою, Фінляндією та Німеччиною. У жовтні 2023 року Newnew Polarbear зламав газопровід Balticconnector і пошкодив кабелі зв'язку. А наприкінці 2024 року вийшли з ладу чотири телекомунікаційні кабелі, що з'єднують Фінляндію з Німеччиною та Естонією.

Після інцидентів НАТО відправило флот до регіону для охорони важливих підводних споруд. Спостереження за ситуацією в регіоні посилять країни JEF (Об'єднані експедиційні сили Сполученого Королівства), серед яких Велика Британія, Данія, Фінляндія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія.

У цих інцидентах підозрювали участь Росії. Днями стало відомо, що на думку розвідок США та Європи, пошкодження підводних кабелів були результатом морських аварій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube