Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Архієрейський собор з цього питання пройде у травні
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що у травні цього року пройде Архієрейський собор і на ньому ухвалять рішення щодо переходу на новий церковний календар.
За його словами, новий календар є більш точним, тому вірянам не варто боятися реформи, адже вона насамперед дозволить уникнути зміщення нерухомих свят. Зазначається, що при переході з юліанського на григоріанський календар усі свята змістяться на 13 днів. Це стосується і Різдва, яке будуть відзначать не 7 січня, а 25 грудня.
"Втілення цієї реформи насамперед дасть змогу перейти на більш точний календар й уникнути в майбутньому поступового зміщення нерухомих свят. І хоч на цьому шляху ще залишаються деякі труднощі, проте переконаний, що з Божою допомогою ми їх вирішимо. Адже мета в нас блага – якнайкраще свідчити світло Христової істини", – заявив Епіфаній.
Митрополит додав, що для переходу на новий календар робляться переклади й редакції певної церковної літератури для парафіян. Ще упроваджуються відповідні церковні реформи. А ось православне віровчення залишиться незмінним.
Також з цього питання відбулася зустріч митрополита ПЦУ Епіфанія та архієпископа української греко-католицької церкви Святослава Шевчука. Предстоятелі двох церков обговорили питання створення робочих груп, яка всебічно вивче це питання.
"Ця робоча група має виробити пропозиції - у контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору. Зазначимо, що цей ювілей відбудеться 2025 року", – йдеться у повідомленні.
Григоріанський календар вважається новішим. Він був затверджений у 1582 році. Також він зручніший і точніше передає тривалість року, адже в ньому усунули всі розбіжності з астрономічними циклами. Саме його використовують у більшості країн.
В Україні перший крок до зміни календаря зробили восени 2022 року. Православна церква України (ПЦУ) дозволила вірянам святкувати Різдво за новоюліанським календарем – 25 грудня. Надалі мають намір уніфікувати і дату Великодня. Для цього ПЦУ та УГКЦ створили робочу групу, яка буде вивчати можливий перехід на новий календар. Поний перехід на новий календар мають намір зробити з 1 вересня 2023 року.
Раніше ми писали, що Митрополит закликав не асоціювати ПЦУ з будь-якою політичною силою. Також священники ПЦУ "неприйнятним" назвали закон про партнерства для одностатевих пар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.